Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű hűtőfolyadékjában...

Gépjármű hűtőfolyadékjában kevés olaj. Mitől lehet ez? Feltétlen gondot jelent?

Figyelt kérdés

Peugeot Boxer 2.5D (2000 évjáratú) kisteherkocsim van. Ma letekertem a hűtőrendszer kiegyenlítőjét, beledugtam az ujjam, és kevés olaj is került az ujjamra a hűtőfolyadék mellett. A motorolaj-szint megfelelő, azt hiszem nem lett benne kevesebb a legutóbbi ellenőrzés óta.

Ez feltétlen gondot jelent, vagy enyhe olaj a hűtő vizébe még normális dolog? Válaszokat előre is köszönöm.



2013. febr. 27. 21:09
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
ez bizony komoly gond,hengerfejes a motor.
2013. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez lehetséges hogy hengerfej, ha jól emlékszem egy régebbi kérdés is ilyen volt, és ott hengerfej volt a probléma.
2013. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hengerfej tömítés lesz szerintem.
2013. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem normális.


Mivel más tünet nincs és nem is túrósodik a kiegyenlítő valószínűleg a hengerfejtömítés adta meg magát, de okozhatja egy repedt hengerfej vagy motorblokk is, ha a tömítéscsere után elmúlik akkor értelemszerűen az volt a probléma oka.

2013. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ettől féltem én is. Sok pénzt fog igényelni a megjavíttatása? ( legjobb és legrosszabb esetre egyaránt gondolok...)
2013. febr. 27. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a tömítés a tettes akkor 20-25körül megúszod (12környéke az alkatrész,a síkoltatás 3E körül van, a munkadíj meg attól függ hol csináltatod), ha komolyabb gond van az zsebbenyúlósabb.
2013. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem rég vettem az autót,2 hete. Azóta nem igazán használtam a kocsit. Ilyenkor felelősségre vonható az előző tulaj? Vagy már felejtős? ... :/
2013. febr. 27. 21:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, gyakorlatilag a rosseb tudja (szerintem nem), de majd az okosok megmondják. :D
2013. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom így használni az autót, bírja még? Vagy ilyenkor nem szabad, és azonnal szervíz?
2013. febr. 27. 21:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bírni bírja egy darabig, ha muszáj lehet menni vele, de ne terheld túlságosan, és ahogy lehet rakasd rendbe.
2013. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!