Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hányas kulcs kell egy Opel...

Mocsokmacsek kérdése:

Hányas kulcs kell egy Opel Astra F,1997-es évjáratú autó akkumulátorának kiszereléséhez?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:

az akkusaruk lekötéséhez 10-es, ha még megvan benne az akksirögzítő (az akksi aljánál) ahhoz meg 13-as. Ez utóbbihoz ajánlok egy hosszabb "T" kulcsot, vagy egy racsnis "crowa"-t, azokkal könnyebben eléred mint egy sima villáskulccsal.

Amikor kötöd le a kábeleket, először a NEGATÍVAT kösd le, amikor meg rakod vissza, akkor először a POZITÍVAT kösd vissza.

2013. márc. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

ha van az autóban riasztó/központi zár, akkor a slusszkulcsot vedd ki az utastérből mielőtt visszakötöd az akksit, mert amikor újra áramot kap a riasztó, akkor általában lezárja az autót.

2013. márc. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
KLöszi, megpróbálom leszerelni :)
2013. márc. 1. 07:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Van-e valami oka annak, hogy először a negatívat kell lekötni vagy csak annyi, hogy akku kivétel közben zárlatba kerülhet az akku? (először a pozitívat szoktam lekötni mindig mindenről)
2013. márc. 1. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

először mindenképpen a negatívat kösd le, pontosan a zárlatolás miatt.

Ha még fent van a negatív, és a pozitív levételekor véletlen hozzáérsz a kulccsal egy fém alkatrészhez, ott a szikra, a zárlat, és lehet a baj is.

Ha a negatív levételével kezded, akkor ez a veszély nem áll fenn.

Ugyanezért kell bekötésnél először a pozitívat felrakni.

2013. márc. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, értem. Sikerült leszednem, feltölteni desztillált vízzel (bár ennek mértékében nem voltam biztos, de addig töltöttem, míg mindben azonos magasságon nem állt, volt, ahol már kilátszott a műanyag rész) és felhoztuk tölteni. Most 2 napja jó. Kicsit lassabban indul az autó, mint eddig, de indul.
2013. márc. 6. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!