Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha mint olajcsere?

Edzőbá kérdése:

Yamaha mint olajcsere?

Figyelt kérdés

Yamaha mintet vettem nem olyan rég, viszont kevés már benne az olaj. Sajnos nem értek a robogókhoz annyira, úgy van, ha felnyitom az ülés, h Akksi->olajtartály->Benzintartály

Sajnos nem tudom msot milyen olaj van benne, de nagyon kevés és kéne vennem, a kérdés az, hogy milyet? És hogyan eresszem le belőle ami benne van, már ha kell kell?! Esetleg le kell szívni vagy mi?:D Köszi!



2013. márc. 1. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem tudtam segíteni.

[link]

2013. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel 2T itt nem kell olajcsere. Az olajtartályt töltsd fel szintetikus vagy félszintetikus 2T olajjal. (nekem a Repsol Scooter 2T bevált)
2013. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)

Mennyi időnként érdemes az álltalános karbantartásokat elvégezni?


Ezeket találtam: yamaha mint karbantartás: Mintem van, teljesen felesleges mindenféle löttyöket beletölteni, ezek még 4-ütemüben se mindig használnak, 2-ötemüben meg csak elégnek. Ezeknél a motoroknál kb. 3 dologból áll a tisztítás: Karburátor pucolás (nyudodtan vedd le, szereld szét, vedd ki belőle az úszót és a tűszelepet - egy kis csavar fogja a tengelyét - aztán kompresszorral fújj ki minden lukat két irányból), kipufogó kiégetés, esetleg a hengerfej leszedése, és a belsejének a kitisztítása (ezt csak akkor kell, ha nem jó az olaj - ugye nem Arol 2T-t használsz :)). Általában a gondok 90%-a megoldódik mér a karbinál. Viszont tapasztalatok alapján a következőket mindenképp nézd meg: vákumos benzincsap zár-e, mert ha nem, akkor kis kosz a tűszelep alatt, és volt benzin-nincs benzin. Milyen állapotban van a légszűrőbetét (nagyon kellemetlen kilométereket tolni, mert a karbi benyelt egy darabot belőle), ha száraz, akkor mosd ki benzinnel, aztán ha megszáradt, kend be 2T olajjal, mert csak így fogja jól a port. Engedd le a hajtóműolajat, és rakj bele újat (9dl 10w30 motorolaj 4-6000 km-enként). Kb. ennyi az alap karbantartás, a többi a kopó alkatrészek cseréje.

2013. márc. 1. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!