Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW-knél az 550-esek be mért...

BMW-knél az 550-esek be mért nem 5l-es motor van?

Figyelt kérdés
néztem ma 550-es bmw-ket és mindegyikbe szinte 3l-es motor volt nem 5l, de akkor mérnem 530-as a neve,mért 550?

2013. márc. 2. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben 5literes van,illetve 4800ccm

2013. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
meg amit én néztem mindben
2013. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A BMW-nél a típusjelzés sokáig a hengerűrtartalomra utalt - bár nem volt mindig pontos, például z E39-esekben volt 2,2 literes motor 520i jelzéssel és 2,5 literes 523i-ként.

Az 550i jelű változatok az előző, E60/E61 szériában jelentek meg, itt egy 4,8 literes szívómotorra akasztották ezt rá (N62B48). Igaz, ott is volt 200 köbcenti eltérés, de ebből nem csináltak nagy ügyet.

A mostani, F10 jelű szériánál viszont már a BMW-t is elkapta a downsizing, illetve az egységesítés. Nincs hat-nyolc motorvariáns, benzinesből a négyhengeres kis turbó, a soros hatos szívó és turbós változata meg a V8-as turbós böhöm van, ez szolgál ki mindent 520i-től M5-ig. Aztán lehet válogatni: a turbó jóvoltából egy motort többféle teljesítménnyel is tudnak kínálni, ezek között pedig a számozás teremt különbséget. Így most van 520i és 528i a kétliteres motorral, csak az utóbbi erősebb. Középtájon ott van az 530i, az egyetlen szívó három literrel, illetve ennek turbós 535i verziója, a csúcson pedig a 4,4 literes turbós 550i-k és M5-ök ülnek (legalábbis a benzinesek között). Szóval szó sincs háromliteres 550i-ről, 4,4 literes motor van a gépháztető alatt. Bár az tény, hogy ez nem 5 liter, a számozás pedig nem jelöli egyértelműen a lökettérfogatot.

2013. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

persze az a pár száz ccm elmegy, de nézzétek meg ezeket, ezekre 3l-t ír ,pedig 550-esek:

[link]


[link]

2013. márc. 2. 12:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, 550-esek azok is, de nem mindegy, hogy 550d vagy 550i. Márpedig ezek 550d-k, vagyis dízelmotor van bennük.

A BMW-nek jelenleg összesen két dízelmotorja van: egy kétliteres négyhengeres és egy háromliteres hathengeres. Ezekből kell kiadni a teljes motorpalettát. Az 5-ösök kis dízelei (520d, 525d) négyhengeresek, az 530d, az 535d és az 550d meg a nagyobbik, hathengeres motort használja. Mivel turbódízelről van szó, a teljesítmény könnyen módosítható, ezért a háromliteres motorból 260-tól (530d) 380 lóerőig (M550d) tudnak erőt kisajtolni. Ez jó dolog, mert nem kell annyiféle erőforrást gyártani, de attól még megvan minden teljesítménszint, ami szükséges az autóhoz.

Van tehát a háromliteres motor, létezik belőle többféle változat. Nem lehet mind 530d, mert hogy különböztetnék meg őket egymástól? Ezért aztán úgy számozzák, hogy a laikus számára is érthető legyen: a leggyengébb a 30d, a kicsit erősebb a 35d, a nagyon erős meg az 50d jelzést kapta. Vagyis nagyjából olyan az erejük, mintha három-, három és fél- vagy ötliteres dízel lenne a gépháztető alatt. Persze ez nem így van, de nem is állítja a BMW, hogy így lenne.

2013. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"de akkor mérnem 530-as a neve,mért 550?"

Hogy leegyszerűsítsem, amit az előttem írók teljesen pontosan "mondtak": ma már nem gyárt annyi motort a BMW, mint a régen és a típusjelzés utolsó két számjegye már nem a motor hengerűrtartalmára utal, hanem a teljesítményére.


Végül is az új fajta ugyanazt a célt szolgálja, mint a régi, csak mást jelölnek vele :)

2013. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenki,5ös valaszolo jol elmagyraztad és még annyi,h ha teljesitményre utal akkor azért ugye nem teljesen igaz azse,mer a teljesitményt kocsiknal hp-ba vagy kW-ba adjak :) szóval azér nem 5000lőerős,mert azt kéne akkor jelentenie ha teljesitményt mutat. De értem hogy nem is azt mondják,h az annyi,csak így jelölik.

Köszi mégegyszer srácok;)

2013. márc. 2. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:

S ahhoz mit szólsz, amikor F650GS-nek nevezik az egyik 800 köbcentis motorkerékpárjukat? :) Azt nagyon megkavarták, van modell, ami nevet változtatott és a régi nevén egy teljesen másmilyen van azóta...

A BMW típusjelzések és a logika az két igen különböző dolog.

2013. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ezek mit jelentenek, de honnan van ennyi pénzed?:D:D:D
2013. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha teljesitményre utal akkor azért ugye nem teljesen igaz azse,mer a teljesitményt kocsiknal hp-ba vagy kW-ba adjak :) szóval azér nem 5000lőerős,mert azt kéne akkor jelentenie ha teljesitményt mutat"


Azt írtam, hogy a teljesítményére utal, nem azt , hogy azt is jelenti. Gondoltam úgy fogod érteni, hogy a számok növekedésével nő a motorok teljesítménye, nem úgy, hogy az 550i az 5000 lóerő, bazze, nem villanymozdonyokról beszélgetünk...

2013. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!