Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes Simsont olcsón venni,...

Érdemes Simsont olcsón venni, és felújítani?

Figyelt kérdés

Már tavaly akartam venni egyet, akkor olyan 60 ezer körül nézegettem. Az akkor elmaradt.


Most felvetődött bennem, hogy vennék egyet 20-30 ezer ft-ért, és itthon magam újítanám fel. Így legalább tudnám, hogy okés minden.


Mit szóltok hozzá? Érdemes így próbálkozni? Ha igen, mire érdemes odafigyelni ilyenkor?

És még valami. Szerintetek milyen típust keressek? Star, Schwalbe, s50, Schwalbe 51-es motorral vagy s51? Melyikkel érdemes így foglalkozni?


Fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem a gyári állapot visszaállítása a célom, hanem hogy biztosan üzemképes, és üzembiztos legyen a masina. A kinézet jelenleg másodlagos számomra.


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. márc. 2. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes. Amint írtad így tudod mik vannak benne, olyat raksz bele amilyet akarsz. Star vagy s51
2013. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 petizacc ***** válasza:
Ha egy tip-top állapotú Simsont akarsz venni nem igen úszod meg 100 ezer alatt. Ha veszel egyet 30-ért és KB 50 ezerből felújítod még mindig nyersz vele.
2013. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én magam nem mernék építeni teljesen, szerelővel azért átnézetném, de ha értesz hozzá, álldásom rá és építs, legalább elmodnhatod, hogy te csináltad
2013. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Félreértettél, nem építeni akarok, hanem felújítani. :D

Nagyjából eredeti kinézete lenne (nem tip-top originál, de arra hajazó).


Amúgy még sose csináltam ilyet, de ahogy olvasgatom a szerelési leírásokat róluk, nem olyan dolog ez, amit ne lehetne itthon megcsinálni. Gépész végzettségem van, csak menni fog. :)


Szóval akkor Star vagy s51? Őszintén szólva a Star tetszett mindig is a legjobban. Azt nem nehezebb szerelni, mint az s51-et? Alkatrész ahhoz is van bőven?

2013. márc. 2. 20:35
 5/9 szokratesz ***** válasza:

örülök, hogy vannak emberek akik nem esnek hasra robogóktól. Egy simson örökké tart, ha elromlik mindene javítható, nem fogyaszt sokat, a nagy kerék a magyar utakra jobb mint a robogók kis kereke. Nem egy erőgép, de eljutni vele egyik helyről a másikba, tökéletes.

Sztem mindegy melyiket választod, ha felujítod normális alkatrészekkel, megbízható jármű lesz.

Nekem is van egy 85-ös scwalbim, 25 ekm-el, Még nem volt szét szedve, igaz már évek óta nem használom.

2013. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A KR51 blokk (Schwalbe, Star) más mint az 51-es, kicsit más szerelni is, mindent már nem fogsz hozzá találni újonnan. Nekem sok Simsonom volt 10 évve ezelőtt, mindenféle, én a komfort hiánya miatt (kényelmetlen) a Schwalbét és a Start nem ajánlom, egyébként jó gépek, inkább egy S51-et vennék (de N-est semmiképp az fojtott). Könnyebb alkatrészhez jutni, könnyebb szerelni is. A felújítása viszonylag könnyű, elég átgondolt konstrukció, Én vennék egy 45-50000 Ft-os közepes állapotú S51-et, az középút lenne, motorfelújítás nem nehéz, a blokk széthúzása, javítása sem egy nagy feladat, főleg ha gépész vagy.
2013. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Körbenézek a környéken, mit lehet kapni ilyesmi áron. Vagy esetleg tudnátok olyan oldalt mondani, ami nagy népszerűségnek örvend Simsonok szempontjából, ahova fel tudnék rakni hirdetést, hogy mit keresek x pénzért?
2013. márc. 2. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Felesleges hirdetned, elég ha nézegeted az Apródot, Jófogást, Használtautónak a motor szekcióját, mindegyiken tudsz szűrni megyére vagy akár lakhelyre így megtalálod amit keresel.
2013. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pirosfény János válasza:
Én meg mindenképpen egy turbós schwalbe-t ajánlok, elpusztíthatatlan. Bár izlések és pofonok kinek mi jön be, egy schwalbe-ba én több fantáziát látok egyediségre mint a többi simoba (talán a Star még ilyen). Egy kis odafigyeléssel örök életű motor,éa nagy kasztnira lehet gyönyörű airbush-t nyomatni :P
2013. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!