Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudnám tuningolni az...

Mivel tudnám tuningolni az autómat?

Figyelt kérdés
Egy egyliteres 53 lóerős Suzuki swift gl-em van kicsit gyengének érzem azt az 53 lóerőt mivel tudnám tuningolni ami nagymértégben nem növeli a fogyasztást?

2013. márc. 2. 21:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"az mire jo ha egy 1.3-mas suzukiba beszerelek egy ezres suzuki váltoját?"


Általában a kisebb motorokhoz rövidebb áttételezésű váltó jár, amivel jobban gyorsulna egy 1.3, mint a sajátjával. Cserébe kisebb lenne a végsebessége.

2013. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Már az 1.3-hoz képest lenne lassab, nem?
2013. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Behaltam a kommenteken!!!!!!! :D


Az 1.3 végsebessége 160km/h körül van.

Az 1.0 végsebessége 140km/h körül van.


Na már most, ha az 1.3ba beszerelsz egy 1.0 váltót az azt jelenti, hogy jobban fog a kocsi gyorsulni(az 1.0 váltója rövidebb áttételezés miatt), de végsebességbe nem fog 160at menni, csak 140et.


A súlycsökkentés nem lenne egy rossz ötlet, ha nem egy 800kg-os Swiftről lenne szó. Nem nagyon lehet már rajta könnyíteni. Max. ülések, pótkerék, meg egyéb hasonló "fölösleges" dolgokat tudsz még kieszkábálni. :D


Egyéb alternatív lehetőségek:

veszel egy 1.6 sedánt, vagy 1.3 16V-t, vagy egy GTI-t. :D

2013. márc. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Na akkor az miért van hogy én az 1.0 suzukimmal 140 felet mentem és még ment volna többet is ha nyomom neki akkor az enyém valami csoda 1.0 lehetett?
2013. márc. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Gondolom lejtőn lefele mentél :DD
2013. márc. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Gyári adatnak 145km/h van megadva. Gondolom ettől a valóságban lehet egy pár Km/h az eltérés. Egyébként GPS szerint voltál 140 felett, vagy a kocsi km/h mutatója szerint? Mert ekkora sebességnél az óra már átlagosan 10km/h-t csal.

Az én 98-as 1.3om még mindig viszi a gyári 165-öt (büszke is vagyok rá)! :D GPS szerint 165 volt (nem dombon lefelé hátszéllel, hanem sík, egyenes úton), de az km óra már majdnem a 180on volt.

És még valami! A karbantartás is nagy szerepet játszik! Egy agyonhajtott autótól az ember már ne várjon csodákat, akármilyen márkáról is legyen szó! :)

2013. márc. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
:)) ja és hátszéllel nem viszonylag egyenes és vízszintes részen az autó pályán ja és egyedűl űltem a kocsiban gondolom ez is sokat számít
2013. márc. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ja csak a kocsi km óráját néztem nem használok GPS-eszt magyar országon
2013. márc. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Nem nem hajtottam csak akkor az egyszer próbáltam ki mert egy hülye mercis kisbuszos mászott a seggembe pedig ne reagáltam rá mentem a 100-110 tempómban a pályán az meg csak a seggembe van pedig kikerülhetett volna ha akar meguntam és akkor léptem oda de lett azért kárörömöm mert a kisbuszosnak fel főt a hűtő vize na kellet neki kötekedni csak azért mert szuzukit látott :)

a karban tartásra odafigyeltem mindig kicseréltem rajta amit kellet a legtöbb dolgot saját kezűleg az egyszerűsége miatt is szerettem a kis suzukimat sajnálom hogy elkellet adnom mert németbe már nekem kényelmetlen volt kimenni vele és vetem egy nagyobb dízel toyotát ha lett volna pénzem rá megtartottam volna de két kocsit amúgy is felesleges lenne fenntartani

2013. márc. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
90%
7 sor egy kibszott pont vagy vessző nélkül. Ehhez képest a Háború és béke csak képeskönyv :)
2013. márc. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!