Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2 mázsás motort hogyan...

Egy 2 mázsás motort hogyan tudnék akár minden nap levinni és felhozni a pincéből? :D

Figyelt kérdés
Van bérelve egy garázs de nem akarom odatenni mer nincsen szem előtt és féltem , fel talált e már valaki valamilyen mechanikus emelet amivel segít magán ha lépcsőn akar valaki motort le vinni és felhozni ? :))) a sima rámpa sem jó megoldás ahhoz kicsit meredek a lépcső és magam vagyok valami olyan kéne amire ha feltolom akkor az alja megemelkedik és majdnem vizszintes lesz és könyen kitolom ..:) Ötletek ?
2013. márc. 2. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:

dobnak nyél,völgynek fék ! :)

Mármint a padlózás jó ötlet.

Lefele legurulsz,csak a féket kell húzni,nyomni :)

Fölfele meg beindítod aztán had szóljon! :)Én robogóval csináltam pesten hogy egy kis szűk lépcsőn,rácson ajtón kellett átcibálnom :)200kilós döggel már nem hiszem hogy ment volna ha csak nem kapcsolok át off road üzemmódba.

Sok lépcsőt kell megtenni?Mert ha csak pár fokról lenne szó akkor lehet csinálni egy felemelő szerkezetet neki.Alulra bordáslemez föléje csigákat telepíteni majd a csigákkal és drótkötéllel meg egy tekerő szerkezettel az égig lehetne emelni.Vagy kintre teszel egy motoros távirányítós csörlőt és azzal fel tudod húzni kényelmesen a papipát,viszont ennél a megoldásnál csak a rögzítésre kell figyelni hogy ne sérüljön a paripa.

2013. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sztem mozgássérült lift kell neked , csak egy kicsit átépítve.
2013. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még valami:

Úszókapuk elvét tudod?Mármint hogy a két csapágy tartja a kaput.

Egy ilyen kapusínt fel kell akasztani a plafonra,majd arra mehet a szerkezet amire rátolod a mocit,oldalról szintén kell neki egy sin hoyg ne ficegjen csak úgy szanaszét a felső sín közeli helyre lehetne akasztani a csörlőt.Ha pestmegyei vagy és van kész terved Én kivitelezni tudom.

Üdv!

2013. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Állj neki gyúrni. :D
2013. márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen felejtsd el a dolgot és vidd ki a garázsba.


Az én motorjaim az előző őszig itthon teleltek: november elején 1 colos padlókból csináltam rámpát, motorok le (mindkettő 146 kg szárazon) - tavasszal hasonlóan. Szűk volt, nem fért el, majdnem elakadt, majdnem végighúzta a fényezést a sarok vagy a fal...

Végülis a mozgássérülteknek tervezett eszköz (amit ilyen-olyan hivatalokban láthatsz is) megtenné kicsit átalakítva, de annyit nem ér a dolog szvsz. Legalábbis jó darabig fizethetnéd az árából a lopásra is kiterjedő biztosítást.

2013. márc. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként komolyra fordítva nem is az igazi a pincében tartani a gépet,nem tesz jót neki a magas páratartalom (elég ritka a tényleg száraz pince), azon kívül hogy szar felhozni.
2013. márc. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd szét darabokra hogy könnyebb legyen levinni,reggelente felhozod és összerakod,pár órával keljél korábban,vagy le se feküdj..
2013. márc. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne a pincébe vidd, hanem a lakásba :D
2013. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szívesen bevinném a hálómba a mocit,csak a csajok akkor féltékenyek lennének a kicsikémre! :)
2013. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A csajok ráérnek :D na jó nem biztos :D
2013. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!