Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsimban biztonsági öv nem...

A kocsimban biztonsági öv nem húz vissza megfelelően. Mi lehet az oka? Mivel tudom orvosolni? Egyáltalán milyen szisztéma alapján működik?

Figyelt kérdés
A kocsiban az első üllések biztonsági öve nem igazán akar visszahúzni ha pl kicsatoltam őket. szépen lassan nekem kell visszatolnom. Mi lehet a gond vele, és mivel tudom én ezt házilag orvosolni? Milyen szisztéma alapján működik a biztonsági öv egyáltalán? Tehát egy rugó húzza vissza? Golf 3masról van szó, '94es. Ha házilag neki tudok állni akkor mennyire kell megbontanom a belsejét hogy orvosolni tudjam? Örülnék ha valaki letudná nekem részletesen írni, hogy mi miatt nem jó, és hogy hogy tudnám megcsinálni. Esetleg minimális összegű ráköltéssel! Köszönöm!!

2013. márc. 4. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, egy rugó húzza vissza, ami az évek során elgyengült. Nem érdemes foglalkozni vele, inkább nézzél helyette másikat egy bontóban.
2013. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, akkor elég csak a rugót cserélni? A hátsó biztonsági öv rugói általában megegyeznek az elsőéivel?
2013. márc. 5. 06:17
 3/15 anonim ***** válasza:
EGy hasonló rugó húzza vissza az övet [link] (tudom ez óra, de hasonló), lehet javítani de ha szétugrik, akkor nagyon fogsz anyázni! Be szokták kenni zsírral a gyárban és az bele szokott kötni, ha kimosod és újra kened, akkor megjavulhat. A nagyobbik gond az, hogy nem szerelhetőek gyárilag, így el kell törni a műanyag füleket és másképp rögzíteni a fedeleket.
2013. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
azt jellenti te kocsidal karamboloztak aki bene ult erősen megrántota a rugot ami 1 szer fog stabilan mikor kocsit veszel ez is egy része amit ellenőrizni kell kihuzod és viszamegyen-e? ha nem akor ott valami volt....mert egy 15 éves kocsinak is visza megy ha nem volt csatanva....
2013. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
A megoldás: [link] jöhet a zöld kéz :)
2013. márc. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem, hát amikor arra gondoltam hogy cserélem egy bontottra nekem is ez jutott eszembe hogy az is ugyan ilyen lenne :/ de valahogy megakarom majd oldani, nem tudom, még nem érdeklődtem hogy esetleg valahonnan újat tudnék e szerezni. de nem bánnám ha házilag szinte tökéletesre lehetne hozni. Amúgy igen, már volt balesete a kocsinak. át is lett vizsgáltatva vásárlás előtt, más olyan gond nem észlelhető, látható, tapasztalható. MEgpróbálkozok ezzel az ultrás vizzel! hátha jutok valamire. :) De még szívesen elfogadom az ötleteket vagy akár ha valaki tud nagyon jó állapotút esetleg olcsón! :)
2013. márc. 5. 14:53
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Ne csinálj semmit. Csak rontasz rajta. Ha benne ülsz és hirtelen megrántod, akkor ellátja a funkcióját? Mert ha igen, akkor csak tologasd vissza.Rengeteg autós szenved ezzel, csak nem írnak róla..


ne szedd szét, mert sz@pás a vége...


használd így, ez a legolcsóbb..

2013. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mielött bármit csinálnál,az autod 94-es tehát nem mai legény már probáld egy egyszerüen sima ,langyos szappanos vizzel kimosni,mert az öreg autokban a sok kosztol ragadnak az övek és nem huz vissza
2013. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

nos hát lényegében a burkolatot leszedtem, és vizsgálgattam. Ha mondjuk az üllésben ülök, és oda húzom az övet, majd gyengéden elengedem, akkor nagyon lassan megy vissza. De a szétszedett állapotban ha a felső "csiga" és az alsó "agy" között húzom meg majd elengedem ott hihetetlen gyorsan vissza rántja. Tehát ez a nézet szerint akkor ott a felső "csigánál" szorul az öv. Már ahogy néztem, az esetleges kiszedése sem egyszerű feladat.


Más téma: Pécsett egy jó Golf szerelőre is szükségem lenne, aki akár olcsón tudna segíteni sok-sok mindenben az évek alatt. Googleban már keresgéltem Golf szervízt meg hasonlókat, de sokra nem jutottam. Tud valaki ajánlani valami jó szakit Golf szerelésre?

2013. márc. 5. 18:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Linkelték

Pucold ki!

Húzd ki, és szépen kefével, szappannal mosd át.

A törés hülyeség.Céges autónkabn van 270ezer. nem húz vissza, de nem azért mert törve volt (én vezettem végig), hanem mert koszos!

2013. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!