Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóba, ami öregebb (98),...

Robogóba, ami öregebb (98), hogy célszerű üzemanyagot önteni külön a benzint és olajat vagy keverék. Nem megy tönkre így valami?

Figyelt kérdés

Akitől vettem aszerint az öregebb robogokba jobb ha keverék van öntve, mert már nem biztos h teljesen jól működik a keverő, de mások szerint ha keveréket használok akkor elrontom az oljaszivattyut, (ami ha nem is van használva akkor nincs is értelme szerintem)

Nem megy tönkre igy valami?



2013. márc. 5. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha különolajzású és működik a szivattyú, akkor külön kell beletölteni a benzint és az olajat. Ha keverékolajzású vagy különolajzású, de megadta magát a szivattyú, akkor keverék kell bele.

A szivattyús kétüteműek nem mindig szeretik, ha keverékkelé járnak velük. Az olajszivattyút a rajta átfolyó olaj keni, ha nincs olaj, berágódnak a fogaskerekek, aztán nem tudod, mi darál a motorban. Illetve ha kiiktatod az olajszivattyút, érdemes a hozzá tartozó csőcsonkokat is ledugózni, nehogy azon át falsot szívjon a motor. Főleg ott fontos ez, ahol az olajcső a szívócsonkhoz csatlakozik. Ez általában a karburátor környékén van, a fojtószelep után, ezért az ott belépő levegő alaposan megborítja a benzin-levegő keveréket.

2013. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ami különolajozású, azt úgy kell használni. Butaság kikötni a szivattyút, hogy hátha tönkremegy. Ha ettől félsz, inkább új szivattyút kell beletenni.
2013. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az első megválaszolta.
2013. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, csak mindenki mást mondott, ez az első motorom, azért kérdeztem, akkor rendeltetés szerűen kell használni :)
2013. márc. 5. 23:01
 5/7 waland ***** válasza:
Milyen robogó? Nekem Piaggio van, és bizony lassan repül belőle a különolajozó, mert sajnos úszik a blokk az olajban (olyan kopott, hogy kb. 30-as keverékkel járok, csöpög az olaj a gyertyáról). Ha van pénzed, akkor ilyenkor érdemes kicserélni az olajozót, ha nincs - mint nekem - akkor pedig kiiktatni, és járni 50-es keverékkel (én mondjuk szoktam kicsit csalni az olaj javára, néha elmegy az 45-ös keverékig is, ha nagyon meleg van, de a jó olajok 50-es keverékkel is tökéletesek). Viszont bármi mellett is döntesz, legalább fél-szintetikus olajat használj.
2013. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
gelira stalker, 98as, a szivattyú szerintem működik, de nem tom megfelelően szív-e, ha tud rosszul egyáltalán, nem tom ha keveset is sziv lehet ugy csalni h higra keverem a keveréke és kap olajat is?
2013. márc. 6. 23:04
 7/7 waland ***** válasza:
A Gilera Piaggio rendszerű, úgyhogy amig nem szakad el a bovden, addig inkább valószínű, hogy az lesz a gondod, mint nekem (sokat adagol), mint az, hogy keveset. A Piaggiok szivattyúja úgy működik, hogy alapjáraton adagol kis olajat, ha pedig húzod a gázt, azzal kijjebb nyitsz egy szabályzószelepet, ami miatt több olaj tud bejutni. Ha ez a szelep elkopik, akkor sok jut majd be.
2013. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!