Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóüveg fóliázás, bizonylat?

Autóüveg fóliázás, bizonylat?

Figyelt kérdés
ha csak a hátső szélvédőt, illetve a hátsó ajtók üvegét sötétítem ahhoz is kell pecsétes bizonylat közuti ellenőrzéskor ?

2013. márc. 6. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
persze hogy kell!
2013. márc. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Akármekkora marhaság, kell.

Ha lefested feketére vagy acéllemezre cseréled, elfogadják, ahogy fólia, műbizonylatot kérnek. Tökéletesen értelmetlen, a szabály szülői dilettánsok voltak.

A műbizonylat most már plasztikkártya, rajta van a fényáteresztési %, hologramos, hogy ne lehessen hamisítani. Sok hűhó semmiért.

A szabály szerint a sofőrsori (a-b oszlop közti) ablakoknál a minimum előírt fényáteresztés 70%, DE a fólia már nem megengedett, akkor sem, ha ennél átlátszóbb.

Ott gyári színezett üveg lehet csak, ha az sötétebb 70%-nál, a kutya nem foglalkozik vele.

Az egész szabályozás egy logikátlan káosz. Sajnos amíg nem teszik rendbe (ez hosszú lesz, mert épp tavaly változott utoljára), alkalmazkodni kell.

2013. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, tényleg nagy baromság...
2013. márc. 7. 15:42
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Még hozzá: szélvédő sötétítő csík.

A szabály: lehet tenni (akár átlátszatlant is), de nem érhet lejjebb, mint a lehajtott napellenző.

De meddig ér a napellenző?

Ha teljesen felhajtom az ablakra, még fogjuk rá, hogy fix a méret. De amint nem hajtom odáig, szemmagasságomtól függően többet-kevesebbet takar ki az ablakból, ha saját autómban függőlegesre állítom, az ablak teljes felső felét.

Tulajdonképpen a jó kilátáshoz a vertikális szabad látószög lenne a fontos, vagyis, mivel az alja a szélvédővel-motorháztetővel fix, a vízszinteshez képesti felső látószög. Ez a söfőr magasságával és a szélvédőtől való távolságával is változik.

Arról nem is beszélve, hogy a felső látótér-határ szinte csak a jelzőlámpákhoz kell, azokat meg egy átlátszó (mondjuk legalább 40% áteresztésű) fólia egyáltalán nem zavarja be.

Vagy én vagyok olyan mint a gyorsbeton, ami mindenbe beleköt?

2013. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem szerintem teljesen jogos, de lehet hogy álambácsi kiváncsi térfigyelőkamerái nem látnának be a kocsiba és az nekik a fő probléma
2013. márc. 11. 12:10
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
Az a baj, hogy a KÖHÉM szabályzat egy őskövület és az újítási próbálkozások az EU-szabályzat dilettáns majmolásai. Sajnos ott fenn senkit nem zavar, mert így is lehet az alapján remekül büntetni.
2013. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Tegnap este megint megállítottak, háromszor körbejárták a kocsit, nagyon nézték a lámpámat, hátha xenon, elkérték a papírokat, külön kérték a műbizonylatot a fóliára. Egy szót nem szóltak az első fóliákra, pedig arról természetesen műbizi sincs, köszönjük, további jó utat.

:O

Lehet hogy csak meg akarták nézni közelebbről, elég nagy a vas, mattfekete, elég ritka típus, lehet hogy csak fogadtak hogy milyen gyártó és meg akarták nézni a forgalmiban. :D

2013. márc. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezt a törvényt láttam erről:ENSZ EGB 43-as szabálya:A hátsó szélvédőre, valamint nem a vezető látóterében lévő oldalablakokra bármilyen sötétségű fólia felszerelhető.

Most akkor mégsem kell engedély?

Kérem,ne fóliázással foglalkozó vállalkozó válaszoljon,neki az az érdeke,hogy kelljen!

2014. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!