Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftemen tegnap rajta...

Suzuki swiftemen tegnap rajta maradt a gyújtás. Próbáltuk bikakábellel életre kelteni, de azzal nem ment, ha húznak és kettesbe (hármasba) teszem a kocsit vajon elindul? Vagy nem érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, hogy nő vagyok, viszont a férjem hagyta rajta a gyújtást. A segítő válaszokat előre is köszönöm!

2013. márc. 8. 08:52
 1/9 szántóvető ***** válasza:
95%
igen de 2-ebe tedd,ne 3-asba.az hogy milyen neműek vagytok,nem befolyásol semmit.
2013. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van gyújtás, akkor betolásra (húzásra) remélhetöleg indulni fog.

Ha a kulcs elfordításakor a visszajelzö lámpák sem gyullandak ki, akkor nem fog így sem indulni.

2013. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszoló nyert! Egyszer én is pont így jártam. Annyira lemerült az aksim, hogy már a visszajelző lámpák sem égtek amikor ráadtam a gyújtást. Megpróbáltuk betolni, de nem indult. Csak a bikázás segített. Pólusokra ügyeljetek!
2013. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rakd töltőre az akkut egy estére.
2013. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bikázásra szerintem indulnia kell. +-ot a +-hoz, -ot pedig a motorblokk fémes részére kell kötni.
2013. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem egett le a gyujtotekercs, akkor mennie kell!
2013. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem úgy kell bikázni, hogy összekötjük aztán indítunk. A bikakábelen az életben nem fog átfolyni az indításhoz szükséges áramerősség jelentős feszültségesés nélkül. Össze kell kötni, és az áramot adó kocsit valamivel alapjárat fölötti fordulaton kell tartani (1200-1500), és így, összekötve várni 3-4 percet. Teljesen nullára merült akkunál ennyi idő kell, mire egy indításnyi töltés összegyűlik az akkuban.
2013. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Barátunk hozott egy másik aksit, amivel legalább a lámpák kigyulladtak, kicsi tolás után kettesbe beindult. Járattam még a motort egy darabig, majd leállítottam. Most töltöm az én akkumulátoromat,de lehet, hogy ez teljesen megnyekkent...
2013. márc. 8. 11:07
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom csak 63%-ra értékelték a tényeket a fotelfizikusok. Pedig bikázni úgy kell ahogy leírtam. Nincs "szerintem", meg "de", meg "úgy hallottam". Gondolom javarészt olyanok adtak negatívat, akik azt sem tudják hol van a kocsijukban a motor és mitől megy.


Azaz, húzd az egeret, megvan a piros kéz, katt... jó volt? Doha jobbat ne érezzél!

2013. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!