Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha beülnék egy 100 lóerő...

Ha beülnék egy 100 lóerő fölötti hátsókerék meghajtású autóba esélyes, hogy összetörném pillanatok alatt?

Figyelt kérdés

Eddig nem sok autót vezettem, azok egyike sem haladta meg a 100 lóerőt. És első kerekesek voltak, 70-80 lóerővel


Azt mondják nehéz hátsó kerék meghajtásos autót vezetni, nem is lehet úgy vezetni mint az első kerék meghajtást.

Meg a 100-150 lóerő már nem olyan kicsit sem mint a 70-80.


És könnyű lemenni az útról ezekkel a drága sportos autókkal.


Szóval, ha vezetnék egy sportosabb erősebb BMW-t mondjuk esélyes, hogy az árokban kötnék ki hamar? Ha úgy akarnám vezetnio mint a gyengébb autókat?



2013. márc. 9. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
észnél kell lenni ...érezni kell uralni.
2013. márc. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha már sportosabb erősebb BMW-t emlegetsz:

A 100 ló az messze nem sportos. Egy sima 316i is közel másfél tonna, ahhoz az a 100-120 ló az nem sok. Ha kipróbálnál egy 250-300 ló fölötti hátsókerekest - akár BMW-t - na ott már az autó bünteti ha hülyeséget csinálsz :)


Ha normálisan vezetsz, akkor ugyanúgy tudsz közlekedni egy 300 ló fölötti autóval is, mint egy 80 lovassal.

2013. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100 ló még nem sok, nekem 95 lovas van. Persze mindig észnél kell lenni, szépen lassan menni, amíg nem érzed az autót.
2013. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki mondta neked, hogy nehéz a hátsókerekest vezetni. Én amikor megkaptam a jogsit, a férjem hátsó kerekes Nagypolskiját vezettem 75 lovas, aztán kaptam egy Swiftet, első kerekes 53 lovas, nem érzek túl nagy különbséget. Télen jobban kell figyelni a csúszós úton, mert valóban máshogy viselkedik egy hátsó kerekes.

A 100 LE sem olyan sok. Normális vezetési stílusban nem hinném, hogy összetöröd. Ha pedig Állat módjára vezetsz, akkor bármilyet könnyű összecsukni, főleg egy sok lóerőst...

2013. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:

100 LE még nem sok... Bár bömbit nem vezettem, de hátsókerekesekből a köviket próbáltam:

Opel Frontera (minden útviszonyon, a jég nagyon kemény...sima hátsó és 4x4 is))

Mitsubishi Pajero: összel, tükör radiál gumik, terepen (sima hátsó és 4x4ben is)

Dodge Ram: Száraz időben



Igazából hátsókerekesnél a lényeg (főleg ha már izom is van benne), hogy kanyarban ne taposs bele nagyon, mert hamar kidobja a hátsóját.

Télen meg.... sokkal könnyebben. 4x4 a legjobb, de ha nincs.... sokkal óvatosabban kell menni mint egy elsőkerekessel.

A lényeg, hogy ne hasson rá akkora erő amitől megcsúszik (kivéve ha direkt driftelsz). EZ az oldalirányú erőből és a gyorsítás/fékezésből tevődik össze (persze számít a súly, a gumi magassága-> gyári/sport nagy felni, az út minősége)

2013. márc. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normál vezetési körülmények között észre sem lehet venni.


Persze ha 150-el szeretnél a szerpentinen rallizni akkor azért érezni, hogy dobálja a seggét.

2013. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100LE az nudli,főleg hogy pörgetni kell őket hogy menjenek is valahogy.
2013. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Konkrét példa: egy 520-as E34-es 150 lóerős BMW-vel mindent megtettem, hogy önerejéből kitegyem a hátulját, de nem sikerült, még vizes azsfalton sem. Szóval nem fogod megölni magad.
2013. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beviz Elek ***** válasza:

Nem sikerült? Azt hogy? Menj be a körforgalomba, 2es, padlógàz. Hidd el, hogy elindul a hàtsója...

Itt közlekedèsröl van szó, nem arról, hogy elindulsz a làmpànàl padlógàzzal ès nem pördülsz meg.

Kanyarba lèpj bele olyan fordulaton ahol nyomatèk is van. Egyböl kidobja.... az àrokig is akàr....

2013. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!