Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőr, büntetés. Ha?

Roland14 kérdése:

Rendőr, büntetés. Ha?

Figyelt kérdés
Ha, tegyük fel, én félig aszfalt, félig kő úton megyek egy Cross motorral, jogsi minden nélkül(14 éves vagyok) kb 100m-t, és elkap a rendőr, akkor mekkora/milyen büntetést szabhat ki? Vagy, ha ugye elmenekülök előle, mert azért, nemkell mondanom, hogy mire képesek ezek a motorok (125cc)... Mindezt szerencsére még nem tettem meg, nem próbálgattam...Csak kíváncsi vagyok.
2013. márc. 9. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Akár 200 ezret is plusz 2 vagy több évre eltilthatnak a vezetéstől akár az összes kategóriától így ha leraknád a jogsit autóra vagy segédmotorra akkor nem tehetnéd le ameddig tart a büntetés.
2013. márc. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Elmenekülök előle" :D :D :D


Eszedbe se jusson ilyen!

2013. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem jutott eszembe, keresztapám hozta fel, hogy ha már ilyen motorod van, hátra se nézz xDDDD
2013. márc. 9. 23:24
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem olyan nagy az a motor, másrészt keresztapád nagy butaságot mondott....
2013. márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Lehet a kérdező keresztapja motorozott valamikor papírok nélküli motorral, amire jogsija se volt, ezért mondja. Azaz gyakorlatból.


Nem tudom ti hogy vagytok vele, ha ismerős a rendőr lehet úgy csinálnék mint aki tolja a motort, de ha megjelenne valami távolról ideküldött kétfős szupercsapat én sem szívesen adnám át a papírjaimat.

Nézzük csak mik lehetnének a problémák:

-nincs rá jogsi

-nincs biztosítása a mocinak

-nincs műszakija (ha feltűnik hogy nem ötvenes)

Ez hip-hop pár év jogsiszerzéstől eltiltás + pénz, ami mondjuk 40-50 mert kisgyerek, meg első eset, meg megígéri szépen hogy ezután minden egyes szabályt betart, a motort ezután csak 2 méterről nézegeti, ilyenek.


Ez régen úgy ment, hogy a körzeti megbízott leeresztette a kereket és hazatolatta a gyermekkel a motort - miközben röhögött a fél utca. Manapság mi lenne? Feljelentés, szülőkkel megjelenés a kapitányságon, büntetés. :/

2013. márc. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Ez régen úgy ment, hogy a körzeti megbízott leeresztette a kereket és hazatolatta a gyermekkel a motort"


De csak az első 8-10 alkalommal! :D

Aztán be kellett menni szülői kisérettel a gyámhatóságra!

:(

2013. márc. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nézzük sorba mit kaphatsz, ha NEM próbálsz megszökni:


- Jogosítványszerzéstől való eltiltás

- 60-300e forint közötti pénzbüntetés (hiedelmekkel ellentétben ezt nem a rendőr fogja megállapítani, hanem az előadó az örsön, ergo kár a gőzért ott okoskodni)

- biztosítás és forgalmi teljes hiánya - szintén pénzbüntetés, teljes kivonás, akár helyszíni lefoglalás (és ennek minden költsége)


És itt jön a trükkös rész:

Megkérdezik, ki adta alád a motort.

- Ha azt mondod apád és ezt apád is elismeri akkor kiskorú ellen elkövetett gondatlan veszélyeztetés. Ha jól dereng 1,5 évig terjed a büntetési tétel

- Ha azt mondod apádé a motor és te elloptad akkor ha elmúltál 14 akkor ellened indul eljárás, legrosszabb esetben javítóba is kerülhetsz (persze első alkalommal valószínűbb egy ejnye bejnye).

- Itt azzal jársz a legjobban, ha tied a motor, nem a szüleidé, mert akkor ezért külön nincs büntetési tétel


+1

Ha megpróbálsz megszökni a rendőrök elől és esetleg nem sikerülne (nem vagy te akkora motoros májer szerintem, hogy sikerüljön) akkor:

- biztos, hogy bevisznek a örsre

- rádvernek egy közúti veszélyeztetést, esetleg még ezt azt, gyorshajtást, stb... 300,000 pénzbünti biztos kinéz belőle, esetleg javító pár hónapra...



Megéri? Szerintem nem.

2013. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :DD, inkább kitolom a hegyre xd
2013. márc. 10. 09:35
 9/16 anonim ***** válasza:

én egy nyamvadt robogóval is el tudtam menekülni a városban egy civil alfa romeos rendőr elől


akkor cross mocival simán megjátszható, csak legyen elég tapasztalatod

2013. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát amilyen büntetéseket meg pénzbírságokat itt leírtak, én biztos hogy menekülnék. Egyből irány a mező, földút, bármi ahol egy cross motor igazán elemében van. A corsával/focussal nem fognak utánad menni ilyen helyekre ez 100%. Vagy ha mégis akkor át a szántáson és kész.

Én csak egyszer "menekültem" rendőr elől. Mentem kipróbálni a Simsont, miután állítottam a karburátoron hogy mégis milyen lett. A motoron nem volt biztosítás, csak egy nyamvadt adásvételi, ami nem is volt nálam.

Bukó nélkül természetesen, falun úgy se jár ilyenkor a rendőr. Aha! Pont jött szembe az utcánkban. Rögtön megfordultam, de annyira bírtam le lassítani hogy a járdára tudtam csak felmenni. Hát mindegy, húztam neki, szerencsére szélső utca, így egyből mentem vele ki a határba. Oda már nem jöttek utánam. :D

2013. márc. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!