Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rücsi alvázvédő spray-k jók?

A rücsi alvázvédő spray-k jók?

Figyelt kérdés
Alvázvédelmet akarok csinálni és gondolkodom milyen alvázvédőt vegyek. Nézetem a spray-ket meg a literes kiszereléses würthös termékeket is amihez még rücsi pisztoly is kellene vennem. Véleményetek?
2013. márc. 15. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Bízd szakemberre. Csak simán nem lesz jó ráfújva a rücsi. Alapozás is kéne alá, rozsdapassziváló, majd valami cink tartalmú alapozó.
2013. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rücsit csak olyan helyre kell illetve érdemes fújni, ahol valamiért hiányos a gyári alvázvédelem (pl. lakatos munkát végeztek az alján), vagy hangszigetelésre illetve a küszöbök külső részére, kavicsfelverődés ellen. Minden egyéb helyre a hagyományos kátrány alapú alvázvédő tökéletesen megfelel és lényegesen olcsóbb is. A spray-t nem ismerem, de kisebb javításokra biztos megfelel. Én Body 950-et szoktam használni. Ez egy elég jó anyag, csak föl kell hígítani egy kicsit mert különben túl vastagon kerül rá a felületre és baromi gyorsan elfogy! Az üregvédelemről se feledkezz meg valamilyen viasztartalmú anyaggal!
2013. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gyári alváz védő rajta van, de mivel csillag garázsban áll időnként lefújjom hagy védje.Főleg olyan helyen ahol csak festve van. Utoljára Olvikorral fujtam le. Az hogy szakemberre bizzam, kérdeztem. Azt mondta a szervizes, lemossák és ráfujják a 2 liter alvázvédőt. EZt én is megtudom csinálni autószerelő létemre..
2013. márc. 16. 08:25
 4/6 A kérdező kommentje:
EGyébként én a würthös alvázvédőben gondolkodom, nemtudom használt e már valaki ilyet? DE a köszöbre minden képpen rücsis kellene. EGy tenyérnyi helyen elkezdett rozsdálni és azt akarom kijavitani először is. Rozsdaátalakitó stb. AZtán lefujni alvázvédővel az egész alját.
2013. márc. 16. 08:39
 5/6 A kérdező kommentje:
2013. márc. 16. 08:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A rücsi alvázvédő olyan mint egy pumpa. Ha valahol megsérül -pl. alváz dugók- azon a helyen -a hőingadozások miatt- felszívja a nedvességet a rücsi és fém közé és néhány év alatt úgy eltűnik a fém közte mintha sohasem létezett volna.
2021. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!