Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valószínűleg melyik autót...

Valószínűleg melyik autót fogják megpróbálni feltörni/ellopni? A nagyon drágát, vagy az átlagosat?

Figyelt kérdés

Tudom, ha jó helyen lakik az ember, egyiket sem. De feltettem a kérdést, mert szomszédom azt mondta lett volna pénze új BMW-re de nem mert venni, inkább egy új Swiftet, mert azt mondja nem merné kint hagyni az utcán, meg megállni vele bárhol.

Azt mondja azért egy közel 10 millás autót elvisznek előbb mint egy 3-4 milliósat.

Azt hallottam egy ilyen drága BMW vagy más drága autót nehéz elkötni, tele van dolgokkal, műholdas követéssel akár.

A vicc ott kezdődik, hogy eddig 2x vittél el a kocsiját de van benne ilyen rejtett kapcsoló, ami leállítja a motort...

És ennek ellenére is azt mondja, hogy ez csak Suzuki... Ha BMW vagy drága autót vett volna, azt elviszik egy trailerrel, vagy bármi, de nem hagyták volna ott az út közepén...

A kérdés: Valóban a drágább autót tuti elviszik, és nagyobb az esély, hogy ha drága autót vesz az ember, azt megfújják?



2013. márc. 19. 15:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
Múltkor halottam valahol, hogy most az átlagos autók a menők, mert alkatrésznek nagyon jól el lehet adni. Nem a luxuskocsikra utaznak. Azt hiszem a Suzukit meg VW-t mondták első helyre, Peugeot, Renault ilyesmik követik a rangsorban.
2013. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A drágább autót -általában- rendelésre lopják!

A Suzukit meg azért sűrűbben, mert sok fut belőle és nagy az igény a bontott alkatrészre!

2013. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
a gyári védelemmel ellátott autót kb 3 perc alatt el lehet kötni, van youtubon is videó, hogy lopják el rongálás nélkül az 1M-es BMW-t úgy, hogy kívülről könnyen hozzáférnek az OBD csatihoz, majd laptoppal nyitják, indítják. hasonó módszerek is vannak, az ugrókódos gyári riasztó sem ér semmit. a Swiftet is ugyanúgy lopják amúgy, ezeket többnyire alkatrésznek viszik, az újabbakat esetleg külföldre, maszekba. Elég butaság csak emiatt BMW helyett stuftet venni. 2 lépcsős utólagos védelem ötven pénz, mellé még 2-3 dolog (motortérzás, OBD védelem, gps stb meg még ugyanennyi, és mégis a kocsi pici töredéke. Felelőtlenség nem belerakni!
2013. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Főzős Laci ***** válasza:

Ne kergessünk hiú ábrándokat:minden autótípusnak megvan a maga "tolvaja".Egyébként az általánosan igaz,hogy a drágább,népszerűbb autót szívesebben lopják,mint egy nagy méretű,nagy fogyasztású,régi modellt.

Azért vannak olyan védelmi rendszerek ma már Magyarországon,amik hatásosak.Jómagam 2-ről hallottam,és volt is egy ilyen autóm,amiben benne volt.A Pajzs Technológiára,és a Cerberos-ra gondolok.Mind a kettő elég fejlett,ahhoz hogy az autót meg lehessen védeni.

Csak a fejekben van némi hiba,mert akinek például 10 milliós a kocsija,az nem akar 300 ezer forintért egy ilyet beszereltetni,mert túl drága... Pedig behozza az árát.

2013. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Mi kb 200 méterre lakunk a rendőrségtől,mégis a sógorom Ladáját háromszor pakolták ki,egyszer olyan szinten,hogy még az üléseket is kiszedték belőle.És hozzáteszem hogy társas házban lakunk és senki semmit nem látott.
2013. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2 dolgot vegyél figyelembe:


- Drága (pláne új tipusú) autót csak és kizárólag megrendelésre lopnak

- Gyakori 3-10 éves autót (tehát garanciaidőn kívüli modellt) meg hirtelen felindulásból is


Ennek az az oka, hogy már évek óta nem tudnak mit kezdeni a tolvajok a lopott kocsival, már nem lehet "kivinni olaszba / spanyolba". Semmi másra nem jó a lopott autó csak alkatrésznek.


Most gondolj bele: Egy 2013-as modellű 5-ös BMWd van, ha bármi elromlik benne visszaviszed garanciába még legalább 5 évig. Eszed ágába sincs sutyiba venni hozzá kéz alól alkatrészt.


Ha egy 4 éves swifted van és lehal benne az adagololó, amire a szerelő azt mondja, hogy 200,000 de "okosba tudok 50-ért" akkor rábólintasz.


Ezért lopnak több olcsó, nem túl régi modellt.

2013. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Régen a luxusokat lopták, de mostmár ez forditva van. Meg a drága luxusautók sokszor valami maffiozójé, akivel jobb nem kezdeni. Szerintem már nem lopják annyira a luxus autókat, mint régen, most egy új Audit, BMW-t, stb is kint lehet hagyni az utcán nyugodtan.
2013. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Viccből írom csak:

Hmmm... Én is vehettem volna egy Veyront, de inkább egy régi, használt Swiftet vettem, mert szeretek nyugodtan aludni.


A többiek mellé állnék a véleményemmel, lehet, hogy hamarabb elviszik a Suzukit alkatrésznek.

De kívánom, hogy ne vigyék el, legyen csak meg, és használja a tulajdonosa boldogan, egészségben.

2013. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Feltételezem, ha a kocsit az udvarán, vagy egy garázsban tartaná, akkor inkább a BMW-t vette volna meg. Na meg azért az is ott motoszkál az ember fejében, mi van ha nem ellopják, hanem meghúzzák, vagy összetörik. Azért egy Suzihoz még is csak olcsóbb az alkatrész, mint egy BMW-hez. Bár akinek van annyi pénze, hogy egy 10 millás kocsit vegyen, annak az a 100-200ezres javítási költség nem nagy összeg volna (ha nem találnák meg a tettest). De azért akkor is enné a penész, hogy még csak nem is az ő hibájából sérült a kocsi. Na akkor elhiszem hogy azt mondja "ez csak ez Suzuki".
2013. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ja veyront biztos nem lopnak alkatrésznek de itthon megrendelésre sem, mivel aligha van olyan aki ismeri a védelmi, szoftveres rendszerét...
2013. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!