Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valószínűleg melyik autót...

Valószínűleg melyik autót fogják megpróbálni feltörni/ellopni? A nagyon drágát, vagy az átlagosat?

Figyelt kérdés

Tudom, ha jó helyen lakik az ember, egyiket sem. De feltettem a kérdést, mert szomszédom azt mondta lett volna pénze új BMW-re de nem mert venni, inkább egy új Swiftet, mert azt mondja nem merné kint hagyni az utcán, meg megállni vele bárhol.

Azt mondja azért egy közel 10 millás autót elvisznek előbb mint egy 3-4 milliósat.

Azt hallottam egy ilyen drága BMW vagy más drága autót nehéz elkötni, tele van dolgokkal, műholdas követéssel akár.

A vicc ott kezdődik, hogy eddig 2x vittél el a kocsiját de van benne ilyen rejtett kapcsoló, ami leállítja a motort...

És ennek ellenére is azt mondja, hogy ez csak Suzuki... Ha BMW vagy drága autót vett volna, azt elviszik egy trailerrel, vagy bármi, de nem hagyták volna ott az út közepén...

A kérdés: Valóban a drágább autót tuti elviszik, és nagyobb az esély, hogy ha drága autót vesz az ember, azt megfújják?



2013. márc. 19. 15:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

# 10/


Túlbecsülöd azokat a védelmi rendszereket. 1 percen belül el lehet lopni BÁRMILYEN ismétlem BÁRMILYEN autót. Lehet benne pajzs, GPS és mobil motor blokkoló, bármi. Elviszik, leárnyékolják és annyi, sosem látod többé.


Vagy ha minden kötél szakad feldobják egy trélerre és kész.

2013. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el:

[link]

2013. márc. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy átlagos autóm van. 8 éves Astra, ráadásul dízel, ami igen csak kelendő az autó/alkatrész tolvajok körében. De nem is hagyom éjszakára csak úgy kint az utcán!


Az alkatrész árakra reagálva, nekem a közelmúltban amit cserélnem kellett külső alkatrészt, az az egyik fényszóró: 200.000 Ft, illetve a tetődíszélcen van egy tetőcsomagtartó rögzítési pontját fedő kis 1 cm széles, 10 cm hosszú műanyag ajtócska. Az előállítási költsége szerintem nem több 200 Ft-nál, mégis színre fújva 20.000 Ft volt.

És mindez egy egyszerű Opel. Nem tudom a BMW alkatrészek ehhez képest mennyivel drágábbak. De az biztos, hogy egy autó alkatrésznek szétszedve eladva a többszörösét is érheti, mint egészben.

2013. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amit akarnak, azt elviszik. Akkor is, ha garázsban áll, pitbull ül benne és be van riasztózva a kocsi is, meg a garázs is. Ha máshogy nem megy, rádiócsendet csinálnak körülötte, feldobják egy trailerre és elviszik. SEHOGY nem lehet egy autót megvédeni, ha vinni akarják.


Más célból lopják őket. Egy suzuki a lopás után három órával már darabokban van, sose kerül elő, donor lesz belőle. A Bömöst megéri lepapírozni, ilyenkor hamis papírokkal kimegy mondjuk Ukrajnába, ahol autóként éli az életét, új identitással.


Amit szinte biztos ellopnak - Spéci tucatautó. Például egy 4x4 Ignis mondjuk... (Rendelésre megy, donornak)


Ez egyébként egy érthetően idióta hozzáállás. Szerintem ne tartson az ember olyan autót, amit nem tud AZONNAL pótolni, ha kell. Ha a BMW-n felül nem maradt egy-két millája egy igen jó használtautóra, ha bármi van a bömössel, akkor megértem. Egyébként meg megérdemli, járjon Suzukival... Saját magától senkit nem lehet megmenteni!

Amit érdemes venni - Olyan tucatautó, ami láthatóan jól van védve. (Váltózár, immo ÉS komoly riasztó) Nem azért mert nem lehet kiiktatni. De akkora munka, hogy nem éri meg, csak az utcában öt másik ilyen van... inkább elviszik azt, amelyikben nincs ennyi ketyere.


A leglopásbiztosabb autó egyébként a Lexus. Azt mondják, olyan, mint egy erőd.

2013. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!