Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy a vezetes! Mit tehetnek?

Nem megy a vezetes! Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
2011 augusztusaban kezdtem el a vezetest. Elotte a kresz es az eu elsore sikerult. Sajnos a gyakorlati reszre ez nem mondthatom el. Amikor elkelkezdtem vezetni kb 25 ora utan kezdtem belejonni, de sajnos nem a lakhelyemen tanulok igy mindig buszoznom kell, es kb hetente kethetente volt csak hely igy mire belejottem 2 het mulva semmi nem jutott eszembe. Most lesz a 40. Oram tehat 10 pluszba vagyok de meg mindig nem megy. Se a parkolas, se az elsobbsegadas, elozes, nemtudok figyelni a tablakra, lampakra a tobbi autora egyszerre. Nem merek es nem is tudok egyedul donteni, h most elozzek, mehetek e erre stb. Az oktatom jofej de oktatni sokat nem tudott akkor ezek szerint. Vagy en vagyok remenytelen. Keveset gyakoroltuk a parkolast, nem is megy... A jogsim eddig kb 180e az eddigi plusz 10 oraval. Egy ora 3200!!! Fogalmam sincs mit tehetnek. A szuleim fizetik a jogsimat, de ok mar nemnagyon tudnak tobbet raszanni, hisz ez a plusz10 ora sem volt bekalkulalva. Azt mondjak mostmar probaljam meg a vizsgat, az oktatom azt h ne es enis erzem h nemallok ra keszen sot ugyerzem a leheto lwgrosszabbul allok. Jovo het szerdan megyek vezetni, anya azt mondta odaadja a penzt, h fizessem be a vizsgat. En viszont nem is merem odaadni az oktatomnak mer kb kinevetne sztem h hova gondolok h vizsgazni akarok. Elvagyok keseredve, mar nemis akarom az egeszet:(( 18/L

2013. márc. 21. 14:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

3 éve lett jogsim, pont 18 éves koromban, szintén lány :)


Nekem hol ment, hol nem. A lényeg, hogy nyugi. Gondolom gyomorgörccsel mész órára, hogy úristen megint csinálni kell. Na ezt felejtsd el. Lazíts le. Vannak gondolom szokásos útvonalaitok, sétálj arra sokat, próbáld eszedbe vésni hol milyen tábla van, nézd az autókat, hogy te mit tennél mondjuk egy körforgalomnál, hogyan jeleznél, mikor mennél be.

A jogsinál merni kell! Egy előzés 10 mp kb, ha annyi időd van, akkor előzz, ha nincs, akkor ne.

Az oktatódnak mond meg, hogy szeretnél parkolgatni, ezért tartsatok egy csak parkolós órát. Arra se görcsölj rá. Ne egy zsúfolt parkolóban kezdjétek, hanem egy kissé kihaltabban, hogy a mozdulatokat értsd és tudd.


Megsúgom, hogy minél több plusz órát veszel, a vizsgabiztos annál elnézőbb :) Nekem is sok plusz órám volt mire vizsgára jutottam, és nem kellett parkolnom, elég könnyű útvonalat adott meg a vb.

2013. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Úgyis belejössz! Ha már ennyit beleöltél a dologba abba ne hagyd! Pénz miatt se és az ön bizalmad miatt se. Most rossz, hogy nem megy, de, ha sikeresen levizsgázol mindjárt másabb lesz :)

Ha a parkolás nem megy akkor SZÓLJ! Elvégre azért fizetsz, hogy megtanítson és, ha ez nem megy, akkor jobban rá kell "gyúrni" a dologra. Képzeld ahol én vezetek 3350ft egy óra. De jó az oktató, nekem is elmagyarázta amit nem értettem akár 4-5x is :D És van olyan lány aki harmadjára (!) bukott meg. Ketten pedig már másodjára. Úgyhogy nincs mitől tartani :) Na, bocs a sok OFF miatt :D


20f

2013. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Gyakrabban kellene órát venned, főleg a vizsga előtt. Azt írod hogy nem a lakhelyeden tanulsz vezetni, ezért 1-2 hetente tudsz vezetni. Ezt nem nagyon értem hogy gyakrabban miért nem lehet odabuszozni hogy vezethess?
2013. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

nincs ebben semmi. 45%-os a bukás az első vizsgákon. Én úgy mentem oda, hogy mindenki azt hitte, hogy át fogok menni, aztán mégis beszoptam. a vizsgabiztos is engem sajnált a végén, mert tényleg alap hiba volt, amiért buktatni kell, de amúgy meg jól mentem.

A parkolást szerintem azért nem gyakoroltátok annyit, mert még az sem megy, h elsőbbséget adj. Először mindig a forgalmat szokták megtanítani, de mindegy is, mert mindkettőt tudnod kell ahhoz, hogy átmenj. Ha rossz az oktatód, akkor menj át egy másikhoz, lehet hogy egy új ember mellett kevésbé görcsölnél. Nekem pl egy házaspár mindkét tagja szokott jönni az órákra és észrevettem, hogy a nővel jobban kijövök és nála a vezetés is jobban megy.


Anyukádnak meg próbáld elmagyarázni, hogy nem állsz jól. Sokkal drágább egy pótvizsga, mint a pótóra...

2013. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged vidéken gyakorolni ahol nem zavar semmi akkor próbálgasd ott a parkolást mondjuk kijelölsz 1 helyet valahogy hogy oda kell parkolni(mondjuk 2 fa közé)és próbálgasd én is apám 1.7es lada niva-ján gyakorolok már megy minden egész jól (persze csak magánutakon) szoktunk olyat is hogy megy előttem anyu kocsijával és nekem meg kell előzöm meg ilyenek . Fater azt mondta ha ruszki autóval tudok menni rendesen akkor az már egy előny.Ez segít sokat,de persze a forgalmat nem lehet semmivel sem imitálni úgyhogy az majd marad az oktató feladata ,hogy megtanítson. :) 16|F
2013. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo h nem lehet gyakrabban bemenni busszal, hanem h allandoan tele van az oktato diakkal es volt h egy honap alatt 1x voltam mer kozbejott betegseg is, meg hovihar:D:S
2013. márc. 21. 16:09
 7/21 A kérdező kommentje:
Es sajnos nemtudok az utvonalakon setalgatni mert nem ott lakom ahol vezetek, a mi varosunkban nincs ra lehetoseg h vezessek.
2013. márc. 21. 16:11
 8/21 anonim ***** válasza:
Akkor meg az oktatód túlvállalta magát. Persze a tanulók kárára. Ha az elején lennél akkor azt mondanám hogy keress másik oktatót, de ez így a vége felé lehet hogy többet ártana mint használna.
2013. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

ma 14:54-es vagyok


Én sem a lakhelyemen vizsgáztam (smkp, Ak jogsi) és sosem fogok valószínűleg ( 5 utca van itt csak :D ) Nem tudom ezzel mi a baj, hogy nem ott vizsgázol ahol laksz. Elvégre nem csak a lakhelyeden fogsz közlekedni.

2013. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha félsz és úgy érzed nem megy, akkor szerintem hagyjad, nem kell erőltetni.
2013. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!