Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány évesen érdemes elkezdeni...

Hány évesen érdemes elkezdeni a vezetést? Kb. meddig tart az elméleti illetve a gyakorlati oktatás?

Figyelt kérdés
[link] Tehát a honlap szerint ha betöltöttem a 17. életévet akkor megcsinálhatom a forgalmi vizsgát? És kb. hány napot kell várni a jogosítványra?

2013. márc. 10. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
18 éves kortol elméletit kezdheted ugy szulinapod elöt 3 4 honappal. aztán meg időben számolj mire jogsid lesz 2honapot.
2013. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
ha nem érzel késztetést arra vonatkozóan hogy ámokfutásba kezdj az országúton akkor kezdd el mihamarabb.
2013. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretném elkezdeni, csak még nem töltöttem be a 17et és azért kérdezem hogy a szülinap előtt hány hónappal érdemes elkezdeni. Kb meddig tart az egész?
2013. márc. 11. 15:15
 4/9 szántóvető ***** válasza:
ez az iskolától függ.mennyi órát tart egy héten ill. az oktatónak mennyi szabad kapacitása van.
2013. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TOXIC. válasza:

Felteszem meg van a KRESZ vizsgád.


A szabályok szerint a gyakorlati oktatást is csak a 17. születésnapod után kezdheted el. Persze van olyan suli, ahol elkezdheted előtte pár nappal, csak persze azt feketén.


Valóban attól függ, mennyi időd van neked, illetve mennyi az oktatónak, illetve milyen képességekkel rendelkezel, mennyire tanulod könnyen a dolgokat. Nekem 1 hónapig tart a gyakorlati oktatás elvileg, ismerősömnek bő 2 hónapig tartott.

2013. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hivatalosan 17 és háromnegyed évesen kezdhetsz el vezetni és 17 évesen vizsgázhatsz amúgy...
2013. márc. 13. 18:54
 7/9 TOXIC. válasza:

nem

16 és 3/4 évesen rakhatod le a KRESZT- és 17 évesen kezdhetsz vezetni

2013. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első KRESZ órámtól a jogsim kézhezvételéig 3.5 hónap telt el.


Az elmélet 10 órából áll. Mi heti 3 nap toltuk + volt 1 ingyenes plusz óra amikor gépen is gyakorolhattunk az oktatóval. Vizsgával együtt ez megvolt 1 hónap alatt.


Gyakorlat: kötelező 30 óra, 20:10 arányban (hogy a rutin vagy a forgalom a több azt most meg nem mondom). Én 2 órát vezettem 1 nap, szóval 5-10 alkalommal mentem.


Elsősegély.: mi 3x voltunk ösz-visz, alkalmanként vagy 2-3 órát. 2 hét alatt letudtam.


Ezután még el kellett menni a vizsgaközpontba, hogy elkészítsék a papírjaimat + okmány iroda. Ezzel is elment vagy 2.


Az oktató általában jobban szeretik, ha ők tanítják a tanulót vezetni. Akkor csak az ő utasításait követi és a tanuló sem zavarodik bele a különböző utasításokba. Persze attól, ha van lehetőséged szülők, haverok kocsijával gyakorolni tedd meg nyugodtan. Azzal is csak több lesz a rutinod és kevesebb lesz rá az esély, hogy a vizsgán elhúznak. :)


És még valami, mire végeztem az egésszel cirka 160.ezrembe fájt, ezelőtt 3 évvel.

2013. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!