Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bajban vagyok külföldön,...

Bajban vagyok külföldön, átégett a hengerfej tömítése a kocsimnak. Legalább 1 liter víz van az olajteknőmben! Van erre ideiglenes megoldás?

Figyelt kérdés
Németországban vagyok,a jövő héten pénteken akartam hazamenni a családomhoz.Tegnap megnéztem az olajszintet,1 l-el a max. fölött van,kiegyenlítő tartályom üres(a lámpa jelzett a műszerfalon,de már volt ilyen vak lárma de ez most nem az).Kérdésem:ha lecserélem az olajat,van-e valami "megoldás",valami szer amit a hűtővízbe töltve kibírná hazáig az utat?(900km).Itt 600euró lenne a javítása,de a kocsi nem ér annyit.Most akartam eladni,mert eddig megbízható volt, és másikat akartam Mo-on venni ezt beszámíttatva.De ha haza is tudnék vele menni,otthon megcsináltathatnám fillérekből.(itt van nálam új vez.szíj és fesz.görgő,de hengfejtömítés nincs,szerszám(nyomatékkulcs)sincs.Gondoltam trélerre is, de ha találok is valakit aki hazahúzna, elég erős kocsija biztos nincs hozzá.Ez egy öreg Opel Omega A.C20NE motorral.

2013. márc. 23. 09:50
1 2
 11/15 szántóvető ***** válasza:

6-os válaszolónak nagyon igaza van.

a hűtőtömítőt nem mertem javasolni.

én nem találkoztam még olyannal hogy habos hegyen az olaj,majd ha hazaértél és megnézeted akkor légyszíves megírni hogy mi lett a nóta vége,sok szerencsét a hazaúthoz.

2013. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Elolvastam a 6-os számú kommentet,nagyjából így is lesz.Majd megírom hogy mi lett a történetem vége.Péntek hajnalban indulok haza.Amúgy a vízhőmérőm műszer hiba miatt nem jól mutat(gomba már cserélve volt).Izgalmas lesz!:)
2013. márc. 25. 22:42
 13/15 anonim ***** válasza:

Nyugi, 6-os vagyok. Mivel nem lesz zárt a rendszer, ha már intenzívebben párolog, akkor is jelezni fog, rettenetesen fog gőzölögni forrás előtt.


Egyszer autóztam így egy bő százast, akkor egy elfáradt hűtőcső repedt el egy "kanyar" belső oldalán, csöpögve, utántöltögetve, nyitott hűtőrendszerrel motormegfőzés nélkül hazaértem.

2013. márc. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Tegnap(pénteken) du. fél 4-kor sikeresen hazaértem!Végül nem kellett lelazítani a tágulási kupakját sem,mert nem fújta fel a csöveket,sőt max. fél literrel lett csak kevesebb a hűtővizem.Budán dugóba kerültem(I.ker,Krisztina város),de maxon járatva a fűtést ezt is megúsztem.Nem vagyok nagy templomba járó,de azt hiszem valaki mellettem állt az utamon,mert az olajam ilyen hosszú út után is fehér habos.
2013. márc. 30. 17:52
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért a fehér habnak ne örülj, mert azt csak azt jelenti, hogy víz került bele. Jó hogy hazaértél baj nélkül.


-hatos válaszoló-

2013. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!