Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsival elindulásnál először...

Kocsival elindulásnál először mindig kis gáz kell és utána szép lassan engedni fel a kuplungot?

Figyelt kérdés
Kezdő vezető vagyok, és én először mindig a kuplungot engedem fel, gurulok kicsit és utána lépek a gázra, de így elég lassú az elindulás. Mi lenne a jó technika? Kicsit nehezen érzek rá.
2013. márc. 24. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a kuplungot a gázadással párhuzamosan engedem fel. Szerintem ha kezdő vezető vagy akkor normális hogy így csinálod, és idővel rá fogsz érezni a technikára.
2013. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyszerre kell a kettőt, úgy indulj el hogy adsz egy két kis gázt, hogy 1000-1200 között ugráljon a fordulatszámmérő és akkor kezd el engedni a kuplungot, ne úgy csináld hogy felpörgeted 1200-ra és akkor azon tartod és úgy engeded , hanem nyomkodd a gázt kicsit, és akkor elkezded engedni a kuplungot, mikor kezd elindulni akkor kezded el jobban összehangolni!
2013. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
lényeg hogy ne hagyd lefulladni az autót, ha leesik a fordulat akkor nyomd viszább a kuplungot, vagyis nyomd be!
2013. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb az, mikor egyszerre engeded a kuplungot és nyomod a gázt. De mikor tanultam, még én is úgy csináltam, hogy előbb kis gáz, és utána engedtem a kuplungot. Igy tuti nem fulladsz le.
2013. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szépen lassan engedd a kuplungot és amikor érzed hogy az autó egy kicsit megindul akkor adj gázt, és utána már fel lehet engedni teljesen.
2013. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában úgy szoktuk, párhuzamosan ahogyan páran is irták előttem, de erre majd ugyis rá fogsz érezni.

Viszont egy kis benzines kocsival nem fogsz tudni alapjáraton elindulni, annak mindig kell egy kis hangyaf*sznyi gáz, viszont egy nyomatékosabb dízel lazán elindul alapjáraton, szépen lassan, viszont pl lámpánál hogy dinamikusabban tudj elindulni oda is kell gáz.

2013. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!