Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ motorkerékpárt viszek...

MZ ETZ motorkerékpárt viszek műszakire, NKH-hoz. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Ami esetleg necces lehet: hátsó kapaszkodó helyett minősített doboz van, kicsit csöpög a váltóolaj, illetve néha a kipufogó, a távolsági visszajelzője a sötétkék "búra" miatt elég halvány, de világít. Átmegy így?
2013. márc. 24. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég vittem a Pannóniámat műszakira, fényszóró visszajelző egy kék LED, nm szóltak ért.

Az, hogy picit szivárog az olaj az nem gond, attól nem kell félni.


Műszakin azt nézik hogy világít-e rendesen a gép, működik-e a kürt és megfelelőek-e a fékek.



Amit viszont műszaki előtt megnézetnék a helyedben azok a fékek. Én előtte szerencsére vittem fékpadra a gépet, ahol ki is derült hogy ütnek a fékek... Aztán műszakira sikerült összehozni.

2013. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen amire figyelni kell azok a gumik,fékek világítás,jelzőfény,jelzőkürt,esetleg még a rugózásba beleszólhatnak.
2013. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én utoljára tavaly szeptemberben voltam az NKH-nál motorral, szintén Pannoniával. Minden oké volt a gépen, de mivel be sem kellett indítanom, így a távolsági visszajelzőjét és az olaj vagy egyebek csöpögését sem vizsgálták.

A fék az amit meg kell csinálni tényleg jóra - a kisebb műhelyekben a fotózás a mérés előtt van (így ott lehet khm, khm...), viszont az NKH-s rendszer mérés közben (!) fényképez. Inkább méresd be előtte valahol, de legyen mindenképpen megfelelő. A max fékerő és a fékerő változása is mérésre kerül ugye, úgyhogy jó esetben nem üt - sem a fék, sem a kerék.

Nekem a féken és a számok fotózásán kívül semmi sem volt.


Ja, le lettem kiabálva, mert beindítottam a csarnokban a motort és úgy mentem ki miután megkaptam a papírokat. :D

2013. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Agent K!

Akkor legközelebb is a csarnokban indítsad be a mocit ,csak ezúttal húzzál neki nagy gázt :)

2013. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Alapjáraton jobban füstöl, mint fordulaton... :P :D
2013. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pár perc járatás 1:20-as keverékkel és el is tűnnél a "ködben" :D
2013. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amikor odavittem nem volt még 5 km a blokkban a felújítás után - ráhúztam a szivatót, másodikra elindult: füstköd és halláskárosodott dolgozók jelezték hol jártam. :P

Dehát nem tolhattam a frissen vizsgázott motort majdnem 200 métert az utánfutóig... :D

2013. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én műszakin nem indítottam be :)

De a szomszédok furcsán néznek amikor a ház előtt állítgatom az alapjáratot, és már nem látni az udvart a füsttől :D

2013. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy ide írom, de úgy gondolom, nem szükséges új kérdést írnom, hasonló dolog érdekelne: Nem konkrétan MZ-ről van szó. Az baj, ha bizonyos fordulatnál berezonáll a gép jobban mint az új? Sor4es, majdnem 10 éves, úgyhogy én el tudom neki nézni, de megszólhatják?


És néznek olyat, hogy COľ kibocsájtás, vagy ha xenon hatású izzó van bent?

2013. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*CO2
2013. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!