Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb és miért?

Melyik a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Alufelni vs acélfelni? mik az előnyök és a hátrányai ?

2013. márc. 24. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem egyértelműen jobb a másiknál, mindkettő másra jó.

A lemezfelni vagy acélfelni olcsóbb, könnyebben javítható és vannak esetek, mikor könnyebb is, mint az alufelni (az olcsó, gagyi alufelnik általában nehezebbek, mint az ugyanakkora acélfelnik).

Az alufelni drágább és kényesebb ugyan, javítani is nehezebb, de egyrészt ha megfelelő darabról van szó, akkor könnyebb, mint a lemezfelni, másrészt más a belső kialakítása, így nagyobb helyigényű fékrendszer is elfér alatta, illetve egészen más ET-száma is lehet, mint a lemezfelninek. Bizonyos esetekben ez jól jön.

2013. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az alufelni szebb.

Az acélfelni erősebb.

Az acélfelni zártabb, ezért kisebb a hőveszteség. Ezért télen ezt ajánlott használni!

2013. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az alufelni drágább és szebb, de télen nem ajánlatos használni mert a sós latyak megtámadja az alumíniumot.
2013. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én alufelnivel vettem a kocsim (mellette volt lemez is).

Nekem az alufelni nem ad semmi pluszt.Amikor benn ülök,nem látom.Amikor otthon áll, nem nézem.Az meg hogy az úton ki mit néz, és mondd nem érdekel :)

Az itthoni utakon alufelnit használni veszélyes :)

2013. márc. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor maradok za acelfelninel :) ..és tudtuk ajánlani olyan disztarcsat ami erösebb a többinel ? :)
2013. márc. 26. 10:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Dísztárcsát? Soha, semmilyen pénzért nem vennék! igénytelenül néz ki.

Szerintem inkább SZÉPEN fesd le az acélfelnit!

2013. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
dísztárcsában a gyáriak elég erősek (legalábbis nekem a VW, seat sosem esett le, sőt úgy kell leerőszakolni ha le akarom venni)
2013. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyári dísztárcsák erősek, tartják az alakjukat, nem törnek - viszont a tolvajok nagyon szeretik, mert jó áruk van a feketepiacon.

(bár a gyári műanyag dísztárcsák sem mérhetőek tartósságban a régi krómozott vagy festett acél dísztárcsákhoz, de azok az idők rég elmúltak)

2013. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!