Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy alsó...

Mennyibe kerül egy alsó középkategóriás autó üzemeltetése km-enként az üzemanyagon kívül?

Figyelt kérdés

Pl Opel Astra G-nek.

Gondolok itt az olajcserére, alkatrészek időszakos cseréjére, a gumiktól a gyertyákig mindenre. Tudom, hogy pontosan nem lehet kiszámolni, de kb hány forintra jön ki 1 km?

Ami viszont ne legyen benne: vizsgáztatás, biztosítás, amortizáció, tehát csak a kötelező szerviz költségek kellenének. Köszönöm!



2013. márc. 24. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nagyjából ugyanannyi, mint arra a kilóméterre elfogyasztott üzemanyag ára.
2013. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem sok az egy kicsit? Tényleg csak a kötelező, előírt szervizt vegyünk figyelembe. Az esetleges idő előtti meghibásodásokat ne.
2013. márc. 24. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már kiszámoltad magadnak, akkor miért kérdezed?
2013. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem számoltam ki, csak nem reális amit írsz. Vagy nem értetted meg, hogy mi a kérdés.

1 km = kb 30 Ft üzemanyag. Akkor szerinted 200.000km után 6 millió forint a kötelező szervizköltség? Gondolj már bele...

2013. márc. 24. 22:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi számít neked kötelezőnek? Ha elmegy a fűtés, azt kötelező megjavíttatni hogy kilássak a párától és ne fagyjak szét?

Én fél éve egy hasznát H Astrát vettem, eddig a következőket kellett rákölteni, ami valamilyen szinten mind kötelező volt, nem csak hobbiból szervizeltettem:


- Vezérléscsere, szűrők cseréje, 70.000 Ft.

- Hátsó spirálrugó csere, mert törött volt 50.000 Ft.

- Automata klíma ventilátor vezérlő ellenállás kiégett + ventilátor felújítás 100.000 Ft.

- Féktárcsát, betétek cseréje 80.000 Ft.

- 1 db fényszóró (kanyarkövető) csere, mert valamiért elektronikai hibát jelzett és enélkül nem ment volna át a műszakin 200.000 Ft.

- Kézifékkötél csere (szakad porvédő okán), akkumulátor csere, olajcsere, egyéb apróságok 60.000 Ft.


Fél év alatt megtettem 7-8 ezer kilométert vele, de inkább ne számoljuk ki, hogy ez lebontva mennyi lenne. Azért remélem, hogy ha már ezeken túl vagyok, javulni fog az arány.

2013. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ahogy már írtam: a kötelező = SZERVIZKÖNYV ÁLTAL ELŐÍRT szervizelés. Amit előír a gyártó az időszakos szervizelésnél.

Nyilván idő előtt meghibásodhat bármi, de nekem csak a kötelező árára lenne szükségem. Mondjuk 100e vagy 200e km-re leosztva.

Most az, hogy elromlik a klíma, vagy a kanyarkövető az egy dolog, nyilván azt is meg kell csinálni, de erre az adatra nincs szükségem. Érthetőbben nem tudom leírni.

2013. márc. 31. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!