Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet Ladára ilyen...

Hogy lehet Ladára ilyen tetőablakot csinálni? Vagy gyárilag csináltak ilyeneket?

2013. márc. 27. 18:20
 1/7 szántóvető ***** válasza:
bármilyen kocsiba lehet beépíteni utólag napfénytetőt,keress fel egy karosszérialakatost és kérjél tőle árajánlatot.lehet venni tetőablakot,a neten tatálsz infót bőven,ez csak egy példa a sok közül: [link]
2013. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És házilag meg lehet oldani valahogy? Hogy ne ázzon be, de vizsgánál se balhézzanak érte? amúgy még nincs jogsim de pár év múlva vennék egyet :)
2013. márc. 27. 19:07
 3/7 A kérdező kommentje:
megnéztem az oldalt, de nincs az olyan amit a videóban láttam és megtetszett
2013. márc. 27. 19:11
 4/7 A kérdező kommentje:
*-az
2013. márc. 27. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyárilag nem volt tetőablakos Lada, de a kanadai exportváltozatok között volt, amelyikbe a kereskedő belefaragott utángyártott, univerzális tetőablakot.

Ez viszont nem olyan: ez az ún. faltdach tető, amit leginkább az 500-as Fiatokról ismernek idehaza. Pontosabban nem is egészen faltdach, mert más rendszerű, mint a Fiaté (nincsenek benne merevítőrudak). Két oldalt van egy sín, ezekben fut kereztben egy vas, ehhez van rögzítve a tető eleje. El lehet tolni hátrafelé, közben szépen hurkákat vet, azt' szabad az egész tető, ha eltolod. Körben gumiszegély, nem ázik be - vagyis nem azonnal ázik be, hanem majd csak 4-5 év után, mikor a karosszéria tekeredése és a műbőr öregedése kikezdi a tömítést.

Ha van kész tetőszerkezet, egy ügyes karosszérialakatos be tudja neked faragni és még vizsgán sem fognak sipákolni. Ha mégis, van az az összeg, amiért nem veszik észre. Csak nem tudom, milyen autóból lehetne átültetni a napfénytetőt, mert Ladához hasonló méretű autón ilyet még nem láttam. Bár ha nagyon merész vagy, lehet tervezni egyedit is.

2013. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké szerintem pár év múlva visszatérek a dologra akkor már meg lesz a jogsi meg remélem a kocsi is :D
2013. márc. 28. 00:35
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm, ment a zöld :)
2013. márc. 28. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!