Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szol állandóan a riasztó...

Racska1974 kérdése:

Miért szol állandóan a riasztó a kocsiban?

Figyelt kérdés

Van nekem egy Toyota Yaris 1.0 linea Terra gépjárművem.

1 hétig nem használtam mert szabin voltam. Ma reggel nem indult,gondolom az aksi lemerült de nem is ez ami aggaszt engem. Bármit csináltam beindult a riasztó. Ha el akartam indítani a kocsit beindult, ha felkapcsoltam(volna) a lámpát beindult. Még az aksit/kocsit be lehet bikáztatni, de mi a baja a riasztónak?



2013. ápr. 2. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a riasztód figyeli az akku feszültségét is!

A csökkenő/lecsökkent feszültségre is riaszt.

Kpcsold ki, bikázd be az autót és ha jár, töltődik az akksi akkor próbáld újra a riasztót

2013. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Amikor beszállok a kocsiba ki kell hogy kapcsoljam a riasztót. Ennek ellenére beriaszt ha megpróbálom beindítani a kocsit, vagy felkapcsolom a lámpát. Én inkább arra gondolok, hogy sokáig nem használtam a kocsit és ezért a riasztó átváltott egy másik üzemmódba??? (plusz az aksi is lemerült). A bikázás pont ezért lesz érdekes, mert félek hogy bikázás közben bömbölni fog a riasztó. Egyébként a rádió/audio bekapcsol, világít. De legyen igazad.
2013. ápr. 2. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

"Amikor beszállok a kocsiba ki kell hogy kapcsoljam a riasztót. Ennek ellenére beriaszt ha megpróbálom beindítani a kocsit, vagy felkapcsolom a lámpát."

Ez nekem nem világos! Ha kikapcsolod, akkor nem riaszthat be!

Bár én úgy értettem a kikapcsolást, hogy megszünteted az áramellátását. A riasztás leállítása nem azonos a riasztó kikapcsolásával!

2013. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Leállítom a kulcson lévő gombbal. Nem tudom, hogy a kocsiban hol van a riasztó és és hogy lehet végleg kikapcsolni. (Még nem volt rá szükség) :)
2013. ápr. 2. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor indítani próbálsz az akku alámerül, és a riasztó újraindul (Van saját akkuja). Ez miatt kapcsol be állandóan. Ha megvan a tiltókulcsa, akkor keresd meg a hang forrását, az lesz a központ is, és a hátulján lévő kulcsnyílásba dugva kapcsold ki. A kulcsnyíláson gumidugó szokott lenni, előbb azt nyisd ki!


:)


Valami ilyesmit keress, mint a képen a nagy "doboz":

[link]

2013. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!