Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szorul be a féknyeregben...

Miért szorul be a féknyeregben a dugattyu?

Figyelt kérdés
Van egy audi 80 b4esem és teljesen beszorult a kereke,leszedtem a kereket és látom hogy elkoptak a fékpofák teljesen,ja meg a dugattyu beszorult.Ha megjáratom és teszek fel uj porvédöt jó lesz az még?
2013. ápr. 3. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Van némi esély, hogy megjáratás után jó lesz, ha Te csinálod próbáld meg, de készülj rá, hogy megeheti az (új) fékbetétet is, akkor meg már mindent cserélni kell...

Esetleg bepróbálnám, új betétekkel, mert akkor mélyebbről indul a dugattyú.

De inkább a teljes cserére hajlok...

2013. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kis pálya, de ha van türelmed és kézügyességed akkor érdemes. A porvédők kilukadnak, a sz@r belemegy és így rohad be a dugattyú, általában. Ki kell cserélni a porvédőt, de készülj fel rá, hogy irtó nagy sz.pás. Ha kiszeded a dugattyút, azt meg érdemes finoman felpolírozni, új porvédőt bele és kész is.
2013. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Ha van érzéked, helyed, eszközöd hozzá érdemes megpróbálni.

A dugattyút ki lehet nyomatni fékezéssel, de készülj friss fékolajjal.

Visszanyomni asztalosszorítóval szoktam, többször, még azelőtt, hogy végleg kinyomom.

Bár nekem olykor a legnagyobb mutatvány a légtelenítő csavar megnyitása....

Volt, hogy nagy anyát kellett ráhegeszteni, mentendő a fékhenger. Melegítés, semmi nem használt...

2013. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a dugattyut ki kell huzni a kengyeblöl?Hogy kell feltenni a porvédöt azt nem tudom és semmi elkébzelésem valaki segitsen
2013. ápr. 3. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!