Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szögesgumi és a n2o engedély...

A szögesgumi és a n2o engedélyezett Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A "szöges" gumi itthon közúton nem engedélyezett. Túlságosan igénybe veszi az aszfaltot, aminek ezen kívül is van elég baja. Ha nagyon nagy a baj, havas-jeges az út, csak hóláncot lehet használni, de azt is csak akkor, ha tényleg összefüggő hó borítja az utat, amint újra aszfaltra érsz, le kell szerelni.

A nitró már más kérdés. Elméletileg a teljesítményt ilyen mértékben növelő átalakítás már engedélyköteles, a gyakorlatban meg - mivel kapcsolható - a rendőr nem szúrja ki menet közben, vizsgán meg bármit át lehet tolni, ha ügyes vagy.

2013. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudom, nem pontosan erről szól a kérdés, de telente, jeges úton bringára fel szoktam tenni szöges gumit. :)) Tükör jégen, ott ahol lábbal nem lehet megállni, ott felülök a bringára a szöges gumikra és azzal bárhol úgy tudok menni, mint nyáron a száraz aszfalton, ha nem jégbordás az út.
2013. aug. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Röcsögei Péter válasza:
Tilos a szöges gumi. Kerékpárost vajon mennyire büntetnek meg, ha ilyennel elkapják? Múlt télen kb 2000km-t mentem szögessel. Januárban a buszmegállóba gyalog nem bírtam kimenni, mert egy hónapig hó eső hó ónos eső hó rétegződött. A főútvonalakon kívül minden tükörjég volt egy hónapig. Egyszer sem késtem munkából, és csodálkoztak. A bicikli nagyszerű találmány.
2017. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!