Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek a Mercedes még...

Szerintetek a Mercedes még mennyi ideig lesz az egyik legjobb autógyár?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
A Merci jelen pillanatban sajnos nem az egyik legjobb autógyártó - dobogón biztosan nincs, talán még Németországban sem...
2013. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradni fog a nagyok között, hiszen rengeteg modellje van, minden adottságuk megvan hogy jó autókat épitsenek: pénz, infrastruktúra, tudás, tapasztalat, stb. És a Mercedes az mindig is egy nagyon jól csengő márkanév volt, és valószinüleg még sokáig az lesz. Én nem mondanám, hogy a Mercedes rosszabb autókat gyárt ma, mint régebben, hanem más autógyárak is elértek olyan szintet, mint a Mercedes, és ezért nem tűnik annyira ki. Egy baja van a Mercinek: hogy már nincs meg az új autókon az a tipikus feeling, mint a régi Merciknek volt, már nem az egyediségre és a kényelemre hajtanak, hanem egyre sportosabb meg modernebb, ám kevésbbé autókat akarnak gyártani, mert ma ez a divat.
2013. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
majd ha meg oldják a rohadást a karoszérián ....
2013. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Na itt vannak már megint a szánalmas béemvések...


Addig ameddig a Brazilok a labdarúgásban...örökké

Minden tekintetben messze a legnagyobb múlttal rendelkező márka. Sok típusa van ami közte van a "legeknek" pl. SLS, G-class... Ők kezdték el gyártani a "bálnákat" azaz a S-class-t csak ez után lett 7er és A8 . Rengeteg újítás, fejlesztés fűződik a márkához. A pápa és sok királyi család és más titulussal rendelkező ember használja a 3 ágú csillagos típusokat. Megjelenésük egyedi mással nem összetéveszthető.

Igazából olyan, hogy legjobb nincsen.

2 fajta autó létezik a Mercedes-Benz és a többi.

2013. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

#4 - habár még senki sem említette a BMW-t, nem véletlen lehet hogy szóba hozod.


Én egy 4 karikás német márkánál dolgozom (ugye nem nehéz kitalálni...), amelyik a saját dolgozói előtt nem szégyelli bevallani, hogy a BMW bizony előttünk van. De semmi nem tart örökké, a cél presztízsben és minőségben is beelőzni.

Volt egy ilyen szép koordinátarendszer, egyik tengelyen a minőség, másikon a márka "neve", az "imidzs", a presztízsérték. A Merc sajna elég hátul volt, pedig a W108/W109 és egyéb hasonló modellek biztosan elsőrangú gépjárművek a mai napig, engem is csak a vételár és a fenntartás költsége tart vissza egynek a beszerzésétől.

2013. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Évek óta látogatom az oldalt és szinte mindig a bmw-sek fikáznak minden más márkát.


A múlton változtatni már nem lehet. Amit a Mercedes-Benz letett arra a bizonyos asztalra 125év alatt az már örök.

Ilyen nincs, hogy legjobb. Lehet szebb autót gyártani meg megbízhatóbbat nem erről van szó.

Ha az autógyártást történetét nézzük akkor ez a márka ami a piramis tetején helyezkedik el. Az, hogy az eladások listáját nem vezeti ez még nem ront a presztízsén.

Brazilok se nyernek meg minden VB-t mégis tudja mindenki, hogy a futball hazája.

Mint minden márkának a mercinek is van egy vevőköre.

A mérnökök azon dolgoznak, hogy kielégítsék az ők igényeiket nem pedig azon, hogy népautót csináljanak, hogy minél többet eladjanak.


A bmw-re visszatérve. A márka sikerességét a kinézet hozta meg. Eleve inkább fiatalabbakat célozták meg vevőkörnek. Az e30 is azért volt felkapott mert vagány, sportos kinézete volt ami vonzotta az ifjúságot. Manapság is meg lehet nézni, hogy a 3er-ben nagyrészt 30 alattiak ülnek. Sőt még a 5er-ben is ilyen korúak. De tény, hogy az autók megjelenése 5*. Rendkívül kidolgozott igazi német precíz munka. Megbízhatósága már messze nem ilyen híres és nem is volt.

Ezzel szemben a mercinek sose volt célja "verseny autót" csinálni a C és az E kategóriában.(igaz, hogy az utolsó széria már kivétel és nem is értem, hogy miért kellett egy ekkora hagyományt megszakítani)

Ha egy típusból sokat eladnak anyagi szempontból jó de viszont veszít a varázsából.Évek alatt sokan írtak már ide, hogy milyen prémium márkát tudnánk ajánlani a merci-bmw-audi kívül mert ez már "lejárt lemez"

Valamilyen szinte igaz is mert 15 gurigából én sem 6ost vennék hanem Ferrárit vagy Maserattit.

2013. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-ossal egyetértek, szerintem is ott rontja el a Merci a dolgokat, hogy a többieket próbálja utánozni, hogy egyre sportosabb autókat csinál. Pedig régebben egy Mercedes mindig a kényelemről és az eleganciáról szólt, és nem félt a saját útját járni. De most sajnos inkább a többieket utánozzák. Persze az kétségtelen, hogy mai napig is tökéletesen megállja a helyét, minden tökéletesen van kidolgozva a Mercedes autóiban. Azt meg el lehet nézni nekik, hogy már nem akarnak örökkévalóságig tartó autót csinálni (W123, W124, stb).


A félreértések elkerülése végett ideirom, hogy négykarikás autóm van.

2013. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Mercedes-Benz szerintem igenis a legjobbak között van és ott is marad.

Ahogy a BMW is, amit csak azért említek meg, mert már felhozta témaként valaki más.

Nem láttam a korábbi hozzászólók között egy BMW-st sem.

Évek óta látogatom én is az oldalt és egy BMW-st sem figyelhettem meg, aki fikázott volna más márkákat (ha elkerülte volna a figyelmemet egy, akkor be lehet ide linkelni).

Lehet, hogy csak azért nem értem a kialakult feszült légkört, mert nekem nincsen se Mercim (de szeretnék majd venni egy állólámpásat és szépen helyreállítani), se BMW-m (amiről az a véleményem, hogy műszakilag igenis nagyon ott vannak a szeren, ebből is szeretnék egy régit újjávarázsolni), de van egy nagyon szép állapotú (mit szép, tökéletes) öreg Ladám és egy új Opelem.

Ami leginkább zavar, azok a viták, amik itt a Gy.k.-n kialakulnak és átmennek harciaskodásba, okoskodásba, sárdobálásba (talán ezt nevezik trollkodásnak?) de az ne zavarjon senkit, hogy ez nem az index egyik fóruma, mindezek a dolgok oda valóak, itt viszont az ilyet a szabályzat is tiltja.

Ha már az én hozzászólásomat törlik, remélem, hogy a többiekét is.

2013. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A Mercedes örök autó! Minőség, elegancia, megjelenés, kényelem, biztonság, motor minősége... minden megvan benne, ami kell, lehet új, lehet 30 éves is.
2013. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!