Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy simson star kismoto...

Vettem egy simson star kismotort, rendbehoztam szépen, egy a baj,40 km fölött megtorpan ha húzom a gázt, de szivatóval rendesen kipörög és gyorsul 60-ig. Mi lehet az oka a megtorpanásának?

Figyelt kérdés

A tűhelyzet a legalsó rovátkában van,a benzinszint is jó,

a főfuvóka is az előírás szerinti,a levegővel is játszottam de hiába,arra gondoltam a főfuvókát nagyobbra cserélem,vagyis az előírt 65 helyett nagyobbra,mi a véleményetek?


2013. ápr. 6. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Még esetleg a gyújtásbeállítással is variálhatsz. nem lehet hogy a levegő túl sok neki?? variálj egy kicsit a levegőcsavarral is.
2013. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ahogyan a kérdésben is írtam,a levegővel is sokat próbálkoztam,nameg a gyujtással is de hiába,ha levegő gondja lenne akkor sztem szivatóval sem húzna.
2013. ápr. 6. 10:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a 65-ös főfúvóka nagyon kicsinek tűnik nekem. Vegyél bele egy 70-est, aztán állítgasd a súertút. Egyébként azért nem megy, mert kevés üzemanyagot kap a motor.
2013. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszaidat,sőt gyárilag 62-es van benne,ami jelenleg is,ezt a kérdésemben elírtam,tehát 62-es VAN BENNE.
2013. ápr. 6. 10:27
 5/10 Adamka1119 ***** válasza:
Ha mennél is 60nál többel , hogy állnál meg? Vegyél 125öst ha ez kicsi neked.
2013. ápr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok menni 60-nál gyorsabban,csak nem szivatóval,hanem normál müködésével a motornak,azt hiszem ez egy normális elvárás.
2013. ápr. 6. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:
60-ról nem nagy tudomány megállni! fognak a simsonon is nagyon jól a fékek! a gyújtáson még ne állíts semmit egyenlőre! a tűt tedd olyan állásba ahol a legtöbb üzemenyagot kapja! tehát a tű bemetszéseinél a legalsóba rakd, tehát a tű legfeljebb legyen! ha így sem túl jó akkor nagyobb főfúvóka kell bele! mert ha szívatóval megy csak akkor az azt jelenti hogy nem kap elég üzemanyagot de levegőt azt kap rendesen! nekem van egy star blokkos motorom, 16N1-8-as karburátor van rajta, és abba gyárilag 72-es fővúvóka való! tökéletesen megy! viszi a 60-65km/h sebességet, és romet ponyba van beleépítve a blokk, tehát kiskerekű! és nincsa rajta fék sem! és mégis megállok elég hamar motorfékkel, visszakapcsolom kettőbe és már lassul is rendesen! szóval minimum 70-es fővúvókát rakj bele maximum 75-öst! mert ha túl sokat kap akkor meg azért nem fog menni! ja és nekem úgy van hogy 72-es főfúvóka és a tű is arra van állítva hogy a legtöbbet kapja! és így harap is és megy is!
2013. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod és nagyon logikusnak tünik,én is arra gondoltam hogy keveset kap,teszek bele egy 70-eset és majd meglátjuk...
2013. ápr. 6. 11:19
 9/10 Atilácska válasza:
Megoldódott a probléma a főfúvóka cserével?
2013. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi,megoldódott és megy is tökéletesen,hamarosan az idén is körbemotorozom a balatont.
2013. júl. 7. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!