Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hiba? 15 éves Opel...

Mi lehet a hiba? 15 éves Opel Kadett indításánál?

Figyelt kérdés
Mostanában ha ráadom a gyújtás és önindítózni akarok kb. tízból két esetben egyet fordul az önindító és utána elmegy a a kocsiban az áram (se világítás, műszerfalon se gyulladnak ki a lámpák). Ezután meglazítom az egyik akksisarut, majd visszahelyezem, ezután pedig visszajön az áram, és az autó is pöccre indul? Vajon mi lehet a hiba?

2013. ápr. 7. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Kontakthiba, vedd le a sarut tisztítsd meg az érintkezési felületet és tedd vissza.
2013. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szokratesz ***** válasza:

Nos 2013-at írunk- A kadett gyártását ha jól tudom 1991-ben fejezték be. Tehát Neked vagy nem Kadetted van, vagy nem 15 éves.

Egyébként a hiba amit leírtál tipikusan korrodált akkusarura utal. Vedd le mindkettőt, smirglivel csiszold meg az érintekező felületeket (akkun is) majd bekened egy kis akkuzssírral (hiányába sima gépzsír is megfelel) aztán tedd vissza ügyelve a polaritásra, majd erősen szorítsd meg a csavarokat, hogy jó legyen a kapcsolat.

2013. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hú! Köszi szépen mindkettőtöknek a gyors választ! (amúgy a Kadett koreai koppintásáról a Daewoo Racerről van szó, csak a Kadett ugye ismertebb. Nagyon jó kis jármű! )


Látszik, hogy amatőr vagyok még, mert erre nem gondoltam volna, hogy a saruk okozhatják a gondolt (amúgy a negatív saruja néz ki eléggé ramatyul). Mind1 egyszer mindent meg kell tanulni! THX még1x a válaszokért!

2013. ápr. 7. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp jártam,csak nem az akkusaruján volt a hiba hanem a kábelen,ugyanis az ólomsaruba gyárilag bele volt öntve a kábelvég ami kilazult majd korrodálódott.Tehát ha nem szűnik a problémád akkor menj végig az egész kábelen,legalább az önindítóig.
2013. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!