Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A bukósisak 50ccm-es robogóra...

A bukósisak 50ccm-es robogóra kötelező Angliában?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen kötelező, kivéve azoknak a Sikh vallásúaknak akik turbánt hordanak.
2013. ápr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nekik mindent szabad? :D


Azért kérdeztem, mert írben nem volt kötelező!


És utast vihetek az arra alkalmas robogón?

2013. ápr. 10. 10:06
 3/17 anonim ***** válasza:
50ccm-esen nem.
2013. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor most kötelező vagy sem? :)
2013. ápr. 10. 18:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Bukósisak kötelező, utast pedig nem vihetsz.
2013. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jah értem, te ugyanaz a válaszoló voltál, bocsi, hogy félre értettem!


Egyébként utast lehet vinni (ha a robogó kétszemélyes és full vezetői engedélyed van), ezt ma tudtam meg nem rég!

Meg csomoszór láttam már két személlyel robogón embereket, a rendőr meg nem foglalkozott vele, ebből feltételeztem, hogy lehet, de sikerült megkérdezni egy rendőrt is, bár a bukót elfelejtettem megkérdezni, majd legközelebb! :)


Írben meg állítottak már meg kétszeméllyel bukó nélkül, de nem szólt semmit! Csak a biztosítást nézte! De az nem Anglia volt!


Köszi a válaszokat!

2013. ápr. 10. 21:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Milyen jogsid van?

A bukó 100% kell, én is Angliában motorozok és tutira mondhatom hogy kötelező.

2013. ápr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sima B-és jogsim van!
2013. ápr. 11. 00:31
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál 16 éves és 2001 február 1 után szeretted a jogsit (gondolom így van :)) akkor először csinálnom kell egy CBT tanfolyamot. CBT nélkül semmilyen motort nem vezethetsz, 50ccm alattit sem.

Sajnos ez a rendszer van Angliában, viszont a jó hír az az, hogy ha CBT az csak egy egy napos Trianont, kb 100-150 fontba kerül és nincs vizsga. Először egy elméleti oktatás van, aztán egy kis rutinozás, majd kimentek forgalomba. Ha látják hogy jól megy a dolog akkor kapsz egy papírt ami 2 évig érvényes. Utána vagy mész egy újabb CBT-re, vagy megcsinálod a nagymotor jogsit. És ami még lényeges, CBT vel vezethetsz 125ccm es motort ha 4kw alatt van, es utast is vihetsz.

Szóval neked mindenképpen először csinálnod kell egy ilyen CBT-t.

2013. ápr. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, a telefon bele javított. Nem egy napos Trianont, hanem egy napos training. :)
2013. ápr. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!