Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kihoztam a robogóm, de nem...

Kihoztam a robogóm, de nem indul. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sajnos egész téleg állt (mélygarázsban), az akksit kivettem és fel is töltöttem. Gyújtás van, olaj, meg benzin is, de mégsem indul be. Mikre kell ilyenkor figyelni? Mi lehet a megoldás? Egyébként Aprilia Habana (Mojito) 50-es.

2013. ápr. 11. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ÖnindítóvAal próbáltad? Én a helyedben a berúgókarral kezdtem volna a próbálkozást:)


A sok állás nem tesz jót semmilyen gépnek sem. Nézd meg a gyertyát próbálkozás után. Ha nedves, akkor valami szikraprobléma lehet. Próbáld új gyertyával. Ha száraz, akkor nem kap benzint. Nézd át a karburátort, benzincsövet, benzincsapot. Én ilyesmikkel kezdeném.

2013. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom ezeket. Természetesen a berúgókarral is próbáltam, de nem segített. Van egyébként valami okosság, hogy ne kelljen majd ezt minden tavasszal eljátszanom?
2013. ápr. 11. 09:24
 3/11 anonim válasza:
Ha sokáig nincs beindítva a motor, akkor a karbiból elpárolog a benya és addig nem is fog beindulni, míg fel nem telik újra. Elég sokat kell rugdosni ilyenkor (nem elég 5-6 rúgás). Nem tudom, Te hányszor próbáltad, de nekem kb. 20(!) rúgás kellett. Szóval, mielőtt szétkapod darabokra, rugdosd egy ideig.
2013. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet a benzined állt be. Ezek is hajlamosak "megromlani". Takarítsd ki a benzinjáratot és ha tudsz friss benzint pár ml-t fecskendezz be a gyertyához.
2013. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy a rugdosást úgy értem, hogy akár 20-25-be is beletelhet, mire feléled a gép:)


Ennek a játéknak az elkerülésére max annyit tudsz tenni, hogy hetente-kéthetente beindítod télen is a motort, járatod pár percig, és mész vele egy-két kilométert.

2013. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kb. 10 percen keresztül rugdostam. Szerintem legalább 100x :)
2013. ápr. 11. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a karbiból kipárolog a benzin. A benzincsapod viszont vákuumos, tehát amíg forog a főtengely, addig lesz nyitva. Tehát amikor rugdosod akkor nyit és telítődik a karbi.
2013. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hülye kérdés, de nem vagyok valami szakértő ezen a téren: a gyújtás legyen rajta, amíg rugdosom és utána próbáljam az önindítóval vagy csak az önindítás előtt adjam rá?
2013. ápr. 11. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha télen hetente vagy 2x beinditod akkor nem hinném hogy kéne ilyenkor csesztetned:D
2013. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jesszus, tényleg hülye kérdés:) Szerinted hogyan indulhatna be a motorod gyújtás nélkül?:D
2013. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!