Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek, vagy...

Mi a véleményetek, vagy tapasztalatotok a TESCO-ban kapható VIP Car motorolajról?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Az hogy én nem vállalnám be a kockázatot hogy beleteszem az autóba. Tippelni tudok, valószinüleg olyan mint néha pl. tesco gazdaságos élelmiszer, amit meglehet enni de rossz az íze.

Ha motorolajat választunk sok szempontot figyelembe kell venni, milyen autóba is kell az olaj?

Mert ha a gyári előírása széles kört enged meg, "olcsón" is lehet venni egy jó minőségű olajat. pl. a Ford gyári olaja sem olyan nagyon drága.

De ha a tescoba veszel egy márkás jó minőségű olajat 1,5-szeres áron veszed meg általában egy jó autósbolthoz képest.

Esetleg ha leírod az autó tipusát, évjáratát, benzin-diesel írok egy tippet.

2009. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
láncfűrészhez kiváló,láncot olajozni és a benzinbe keverni.Legalábbis erre használom :) viszont a ráírt értékeket hoznia kell különben nem lehetne forgalomban.
2009. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tesco-s dolgok sem mindig rossz minőségűek. Elolvastátok már a gyártókat? Egyébként én ilyen olajat használok most a kocsimban. Igaz, egy öreg fiat unom van. Ha egy jobb, újabb autóm lenne, akkor valószínűleg lenne pénzem drágább olajra is.
2009. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Nézd, hát vagy jó, vagy nem. Én már hallottam olyat is róla, hogy jó, de olyat is, hogy állítóleg attól ragadt meg a gyűrű... Hát nem tudom, attól még hogy olcsó, nem kell feltétlenül szarnak is lennie, csak jóval nagyobb az esély rá, mint egy márkás olajnál. Én mindenesetre megmondom őszintén hogy még a 26 éves 1.6D Renaultomba sem mertem beleönteni. Inkább a MOL-t vettem bele, pedig az se egy nagy szám.
2009. szept. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy 1995-ös suzuki 1.0-es, 160000km.

Köszi a válaszokat!

2009. szept. 24. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

300 000km-t raktam az autómba ezzel az olajjal és az ég világon semmi baja nincs a motornak...Erről ennyit...

A gyári érték a cserélésre: 15 000 km, én 10 000km-enként lecserélem, még így is sokkal jobban járok.

Ellenben hallottam már olyat, hogy a CASTROL (!!!) olajtól lett egy autó hidrotőkés (beszakadt)!

2010. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Ez a 300 000 km nekem nagyon gyanúsnak, sőt kicsit talán mesésnek is tűnik :) Egy pizzafutár haverom töltött a swiftjébe ilyen olajat, két hét után elkezdett kattogni a motor, eltört benne egy dugattyú! A kocsiban 76 ezer km volt, s mint tudjuk egy suzukiban nem szokott csak úgy eltörni egy dugattyú... :) Előtte mindig Valvoline-t használt, gondolta spórol egy kicsit, hiszen sokat megy nap mint nap, dolgozik a kocsival, hamar eljön a következő olajcsere ideje. Hát el is jött, csak kicsit korábban, mint gondolta! :) Soha senkinek nem javaslok ilyen olajat sem autóban sem motorkerékpárban történő használatra, lánckenésre viszont tökéletes. A suzuki swift 1.0 gyárilag meghatározott olajcsere-periódusa 10 000 km. Ez a típus egyébként rendkívül igénytelen az olajminőségre, 20W-50-es olajtól kezdve egészen az 5W-30-ig terjed a gyár előírása, a mai kor elvárásainak pedig ezen belül leginkább ár-érték arányában egy 10W-40 félszintetikus olaj a legjobb választás, nem csak suzuki swiftbe, de a legtöbb átlagos benzines vagy dízel autóba is. (Lassacskán viszont már egyre több új autó igényli a rendkívül alacsony viszkozitású 5W-30 és 0W-30 motorolajakat. pl.: CDTI motoros Opelek) Természetesen a gyártó által előírt minimum teljesítményszintet legalább el kell érnie a választott olajnak, ami a fentiekben említett autó esetében legalább API-SH vagy ACEA A2. (Ez az adat megtalálható minden motorolajos flakonon.) A feltöltési mennyiség pedig 3,3 liter.
2010. szept. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
A dugattyú nem tud eltörni :D Esetleg a főtengely, de az sem az olaj miatt. Azért olcsó a vipcar, mert nincs marketingje. Nyugodtan használható.
2012. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
48%
A dugattyú nemtud eltörni?? Ezt ki mondja.Mutatok neked suzuki swift dugattyú törést. Amúgy alu szelepfedelesnél típushiba suzukinál. A 3.-nak a szoknyája törik le.
2018. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!