Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire általános, hogy a...

Mennyire általános, hogy a gumis úgy rugdossa le a kereket a kocsiról?

Figyelt kérdés

Visszatetettem a nyári gumikat. Kicsit rá voltak gyógyulva. A főnök rendesen addig mozgatta amíg le nem jött.

De volt 1 suttyó munkása aki úgy rugdosta le a kocsiról.

(Nem alu, sima gagyi téli acélfelni).

Ez mennyire megszokott dolog?


2013. ápr. 17. 15:11
1 2
 1/12 Nosco ***** válasza:
Inkább kalapáccsal szokták leszedni. Nem rugdosni.
2013. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az a rugdosás, az lábbal történt, vagy átvitt értelemben érted? :D

Le kell szedni, ha szorul, ha nem!

2013. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Rájuk kell szólni, nem szívességet tesznek, fizetsz a munkáért. Nekem az egyik autómon a dísztárcsát feszegették le csavarhúzóval, össze - vissza törve azt. Szóvá tettem, a főnök kifizette ott helyben, a melós előtt, s kijelentette, hogy levonja a béréből. Ugyanott, más alkalommal, másik kocsival a centírozásnál használt szorítócsavarral karcolták meg körkörösen az alufelnit, ezt sajnos csak később vettem észre.

Az ilyen hozzáállás eredménye az, hogy az ember elpártol az ilyen gumistól, máshová viszi a kocsiját.

2013. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Alapból ezt a "rágyógyultat" nem értem. Én magamnak cserélem a kerekeket, de olyan még soha az életben nem volt, hogy a csavarok eltávolítása után a kerék ne jött volna le simán.


Egyébként a rugdalás nem tűnik túl szakszerűnek, főleg, hogy az autó emelőn van, illetve egy rúgással könnyen kárt tehet a fékekben vagy a karosszériában. Tuti rászoltam volna.

2013. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Semmi kárt nem okoz. Gondolj bele, hogy az úton egy kisebb kátyú során milyen ütést kap a felni.

Általában a gumit szokták ütni kalapáccsal. Máshogy nem lehet leszedni.

2013. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy rágyógyul az acélfelni az agyra, előfordul néhanapján, főleg akkor, ha a középfurat eléggé szorosan illeszkedik. Ilyenkor egyébként a rugdosás technikailag jó, mert megindul tőle a kerék, viszont nem különösebben szép. A gumikalapács használata ilyenkor jól jön, azzal úgy lehet megmozdítani a kereket, hogy az ügyfél haja nem áll az égnek tőle.
2013. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálam is gumikalapáccsal verték közvetlenül az alufelnit. Így is megdolgoztak vele rendesen, mire le tudták venni. A csavarok is úgy rá voltak gyógyulva, mintha menetrögzítővel beragasztották volna. Ketten ültek rá egy hosszú vas rúdra, amivel az erőkart hosszabbították meg. Mondták is, hogy ha út közben defektem lett volna ezt egyedül egy kerékkulccsal soha nem szedtem volna le.
2013. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Én ugyan nem gumis vagyok, de ha egy rágyógyult felnivel találkozom először én is rugdosni szoktam :) Általában egy erőteljes rúgás a szélébe megmozdítja, utána már kézzel ide-oda mozgatva lejátszható. Ha így nem jön le, akkor jön a pajszer meg a nagykalapács. Találkoztam már olyan felnivel, amit ki kellett dobni mire levettük, annyira rárohadt.
2013. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen szakszerű a rugdosás...

A gumikalapács szálszakadást okozhat a gumiban, esetleg az alufelnit is megsértheti.


A futóműnek, féknek semmi baja nem lesz ettől, nem kell ilyen miatt aggódni.

2013. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
OK köszi!:)
2013. ápr. 17. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!