Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket érdemes kezdőként...

Splashook kérdése:

Melyiket érdemes kezdőként 125ccm (A1 B-vel) vagy 35kw (A2) jogsit?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőként indulnék, de nem tudom melyiket válasszam. Tudom, hogy kisebb kategóriával lenne érdemes viszont 21/F vagyok és ha nagyobbra váltanék vagy 2 évet beletanulok vagy ugye 3 évet várok nagyobbig. Szóval az alatt a min két év alatt végig élvezhető lesz a 125ös vagy érdemes megcsinálni A2-re?

2013. ápr. 19. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én biztosan az A2-t csinálnám, ott megtanítanak vezetni annyira, hogy átmenj a vizsgán, azután egy saját géppel (aminek nem muszály 35kW-osnak lenni) szerzel egy kis gyakorlatot. Nekem nem is a 125-ös korlátozással van bajom, hanem a 11kW-al. Egy MZ vagy egy robogó ami belefér ebbe a kategóriába. Ha van rá keret, csináld meg az A2-t és utána kicsit szabadabb lesz a választék motorok terén.

De ha be tudnál egy Simsont szerezni és azzal gyakorolni egy kicsit, az lenne a legjobb, mert azt B jogsival is vezetheted és a váltásra is ráérzel rajta.

2013. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod, hogy utána úgyis mész majd nagymotorra, akkor én is az A2-t javaslom.


Vagy másik megoldás, amit én is csináltam: mivel van B jogsim, vettem egy Simson-t, egy évig jártam azzal, majd elmentem könnyített A1-re, ami sikerült is elsőre. Simson-t eladtam, szinte az árából vettem egy ETZ 125-öst, amivel vígan eljárkálok bárhova kényelmes 80-90-el, és most készülök továbbképzésre nyáron.

2013. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat! És ha simsonnal kezdek akkor vásárlásnál mire érdemes figyelni vagy kb milyen árkategórai felett érdemes venni amire keveset kell utána költeni?
2013. ápr. 20. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Én amikor vettem a Simson-t, alapból kizártam az olyanokat, amik tuningolva vannak, vagy valamit változtattak rajtuk. Továbbá 40 ezer alatt nem kerestem, és nem mentem 60 fölé.

Így találtam egyet, ami 60-ért volt meghirdetve, és 55-ért el tudtam hozni. Az enyém egy s50b volt.


Amit ajánlok, hogy nézegesd, az az s51-es, 4 sebességes, tirisztoros gyújtású, Simson-ban azok a legjobbak. Van ugyanez a blokk gyárilag Simson Schwalbe-ban is, ha az jobban tatszik. Az enyém 3 sebességes volt, és megszakítós gyújtású, időnként után kellett állítanom.

Persze a tirisztorosok 70 ezernél kezdődnek. De ezt már neked kell eldöntened, hogy mennyit szánsz rá.


Én az s50b-met végül 80-ért adtam el. Kapott egy új, Simson színkód alapján kevert sárga színt, és visszaraktam rá az előző tulaj által levett indexeket. Összességében nullszaldósra hoztam ki, mert 80 körül költöttem rá a vételárral együtt.


Amit érte kaptam 80-at, majdnem elég lett az ETZ-mre. Azt 95-ért sikerült levadásznom. :)

2013. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettél :) és akkor elkezdem a vadászatot meg akkor keresek egy jó motoros sulit

és jó szezont nektek ;)

2013. ápr. 20. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!