Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi okmányokkal néztem...

Külföldi okmányokkal néztem autót, mit kell vele tennem ha megveszem?

Figyelt kérdés

X FT ért néztem Euro2 v 3 as autót erre 100 v 130E lenne a regadó.Műszakira kell még fizetni,az ugye állapotfüggő.Átírásnál itt mennyit kell fizetni?mintha magyar autót vennék?~65-70E?

Illetve,hogyan kell nekiállni ennek az egésznek,megveszem az autót és onnan hogyan tovább?nem tudom ezeknek a papíroknak az elrendezését...

Előre is köszi


2013. ápr. 19. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Átírási ktg.:

[link]


Regadó kalkulátor:

[link]


Eredetiségvizsga ára:

[link]


Rendszám:

[link]


Műszaki: 16000 - 20000 ft körül.


Egyéb:

Teljesítményadó kalkulátor:

[link]

2013. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elozo egy dolgot rosszul irt : ha az autonak az eu-ban kiallitott forgalmija van,akkor nem kell eredetisegvizsga es amennyiben az adasveteli szerzodes kulfoldon irodott nincs vagyonszerzesi illetek sem !
2013. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, leirom reszletesen . Pelda egy eu-ban vasarolt gepre


1, kell az auto eredeti forgalmija es a forgalombol exportra kivonasi papirja es egy ketnyelvu adasveteli szerzodes

2, elmesz egy biztositohoz es gfb-t kotsz ra (ilyenkor meg rendszam nincs,igy az nem lesz a szerzodesbe irva)

3, irany a kozlekedesi felugyelet ,egyedi forgalomba helyezesi eljaras es elso muszaki vizsga

4, az adatlappal irany a nav - regado kiszabasi kerelem

5, regado befizetes ,majd megkapod az igazolast,hogy lerottad a dijakat

6, ocsmanyiroda , 12eFt forgalmi,torzskonyv es ujabb 12e a ket rendszam

2013. ápr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Pontosan egy osztrák autóról lenne szó,ami úgy van hirdetve h lejárt külföldi okmányokkal.Magánszemély hozta be az autót,így szerintem nem foglalkozik a papírokkal mármint ezek elintézésével.

2013. ápr. 19. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg az adasvetelinek frissnek kell lennie , de senki nem ellenorzi a valodisagat ,szoval... Es fontos,hogy mindenkeppen kulfoldi hely legyen megjelolve rajta (pl. Keszult Graz ,Austria 14.04.2013 ) ,mert igy nem kell vagyonszerzesi illeteket fizetned,amivel tob tizezret sporolsz)
2013. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!