Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorra gerincprotektor a...

Motorra gerincprotektor a kabát alá, fölé, vagy helyette kell? .

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés.. Sajnálom, új vagyok még ezen a téren. Szóval tervezem a motoros védőfelszerelés vásárlását, és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy gerincprotektor kelleni fog-e és ha igen, akkor hova veszem fel. Logikusnak tűnne, hogy a motoros kabátokban, amiben van beépített könyökvédő, abban legyen beépített gerincvédő is, vajon a gyártók is így gondolják ezt? Vagy vegyen még mindenki külön?

2013. ápr. 23. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Gerincprotektornak minél jobban fel kell feküdnie a hátadra, mert akkor véd jól. Tehát pólóra jön a gerincvédő és utána a protektoros kabát. Nekem épp a kabátomban is van gerincvédő de az csak egy egyszer cucc, ezért vettem mellé komoly gerincvédőt, ég és föld a különbség.
2013. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, teljesen rendbetetted a kuszaságot :]
2013. ápr. 23. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A protektoros kabátokban van gerincvédő is.

Az már más kérdés hogy csak ütéselnyelő hab vagy valamilyen műanyag.

2013. ápr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó esetben a kabátokba be van építve a gerincvédő.

Ahogy előttem mondják, az olcsóbb kabátokba csak hab, a középkategóriába ütésre keményedő hab, míg az igazán profi kabátokba akár kemény műanyag vagy fém protektorok vannak.


A jó dzseki az testresimuló és passzentos. Az alá tuti, hogy nem tudsz felvenni felcsatolható gerincvédőt. Fizikai képtelenség. Ha fel tudsz, akkor nagy a kabát és nem fog jól védeni egy esetleges esésnél.


A felcsatolható gerincprotektorok inkább arra valók, hogy nyáron, mikor a tököd lerohad az árnyékban is és mégis motorra ülnél akkor ne kelljen felvenni a kabátot, hanem felnyomod a gerincvédőt és hajrá. Bár én 40 fokba is felveszem a kabátot, mert egy csúszást tulajdonképpen egy jó kabáttal karcolás nélkül meg lehet úszni, míg csak gerinc protektorral csontig kophat a bőr a karodról / vállaidról / bárhonnan.

2013. ápr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!