Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 40 éves kezdő motoros? Vicces...

40 éves kezdő motoros? Vicces vagy jó ötlet?

Figyelt kérdés
Egy GSXR 600-asban cseréltünk AC pumpát, aztán elvittük egy körre a sógorommal. Én csak utas voltam, de nagyon élveztem. (Én vagyok a 40es pasas) Őszintén kíváncsi vagyok az olyan fiatal vagányabb motoros srácok véleményére, akik már tizenéves koruk óta robogóznak, motoroznak, hogy mennyire marha ötlet ennyi idősen letenni a motoros jogsit és elkezdeni a mocis életformát? Ellene szól: nyilván fiatalon tanulékonyabb az ember, hamar ráál a dologra. Mellette szól: az óvatosság, érettebb gondolkodás, nyilván nem mennék bele fölösleges kockázatokba, hanem maximális biztonságra törekedve kulturáltan motoroznék. Viszont eddig csak 50 köbcentis tapasztalataim vannak. Érdekelne a gyakorló motorosok véleménye.
2013. ápr. 27. 09:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az ilyen egykerekezés meg nyergen állva motorozás nem érdekel. Viszont jó túrákat tenni egy mocival, az úgy vonzó életformának tűnik.
2013. ápr. 27. 10:02
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem vicces ...gondolom már "nyugi" vagy ..vágj bele !

Én is nyomom 44-évesen ..

2013. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan vágj bele!
2013. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Én is csak javasolni tudom. Én most vagyok 26, életemben nem ültem még motoron, viszont most akarok nekiállni a dolognak. Először is egy Simson nyergében, majd jöhet a könnyített A1, végül a nagymotor vizsga.


Aki meg azt mondja, hogy nem ajánlja a korod miatt, küld el a....

2013. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Hy!

Sosem késő szerintem!

ha már vannak 50ccm-ről tapasztalatok akkor érdemes beruházni legalább egy 250ccm-es vagy 300-as gépre amit lehet idővel kinőssz vagy lehet hogy megtartod.nyugodtan vágj bele,az oktatókat azért fizeted hogy megtanítsanak,ha letudod akkor állj neki inkább a korlátlannak.Így legalább lessz nagyobb motorral tapasztalatod.A motorozást pedig úgyis sok kilóméter után tudod igazán elsajátítani,addig is marad az elővigyázatosság!Mivel hogy nem kis hülyegyerek vagy így gondolom érett módon is tudnád hajtani a nagyobb paripákat,szóval szerintem nyugodtan állj neki,viszont első komoly motornak ne egyből nagy hajabusát vegyél.

Sok sikert hozzá!És ne gondolkozz rajta ha tetszik a dolog!

Üdv!

2013. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Nyugodtan fuss neki.

Csak szvsz már ne Gixert meg 1000-es ZZR-t akarj venni, hanem valami kényelmes nyugis túramotort.

2013. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Nyugodtan kezd el. Mondjuk faterom mondta pár éve hogy a munkatársa 40 évesen elkezdett motorozni. Ő is gyorsasági motort vett, de egy szezon után eladta, mert nem bírta megszokni az üléspozíciót. A karja mindig begörcsölt, meg fájt a háta. Valami nagy köbcentis choppert vett helyette.

Legfeljebb ha neked se jön be akkor te is stílust váltasz, vagy elkezdesz edzeni.

2013. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Élvezted? Igen. Szeretnél motorozni? Igen.


Akkor meg?!


HAJRÁ!


40 évesen még nem vagy öreg. Ha már 60 lennél akkor megérteném :)

2013. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért ne? Ha kedved van hozzá, csináld csak :)

Én 33 évesen kezdtem, ami mondjuk nem kor, de a 40 se az... Abban igazad van, hogy úgy néz ki, Te nem leszel az a forrófejű túlmerész száguldozós fajta, bár persze egyesek fiatalon sem azok. S ez hasznos dolog, mind a motor, mind a saját testi épséged szempontjából.

50 köbcentis tapasztalat az jó, a páromnak csak biciklis tapasztalatai voltak, nekem még az is csak nagyon halványan, én 33 éves voltam, amikor kezdtem s nem áll szándékomban befejezni, ha nem leszek nagyon rákényszerítve :)

Fura, hogy élvezted utasként, szerintem utasnak lenni iszonyú és rettenetes :D Vezetni sokkal, sokkal, sokkal jobb :)

Vágj bele, sok sikert, nagyjából tökéletes motorválasztást, majd szép élményeket együtt! :) Vagy csak én vagyok ilyen romantikus alkat, akinek az a szép, ha együtt töltünk a motorral százezer km-eket?

2013. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ashli válasza:
nem kor határozza , öreg sem vagy...bár azért amíg nem tudsz menni rajta biztosan ne főúton próbálkozz :)mert esni tud bárki és jobb ha nem a világ előtt, nyugis környéken elkezded pár napig utána meg ammerre éppen :)
2013. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!