Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rengeteget eszik a robogóm...

Rengeteget eszik a robogóm mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Egy robogóhoz képest amiben csak görgő csere volt és egy sport kipu van rajta rengeteget eszik. 4.5-4.7 litert megeszi 100km en a súberen is állítottam hogy a tű ne jöjjön ki annyira gázadásnál de még mindig rengeteget eszik. Mit lehet csinálni? Semmi sportlégszűrő semmi ilyen nincs rajta. Tudom a kipumtól kicsit megnő a fogyasztás na de ennyire? Ez nem lehet mivel haveromnak is ilyen kipuja van és elmegy 3 literrel.

2013. ápr. 28. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
És annak a bizonyos haverodnak is ugyanolyan robogója van ugyanolyan alkatrészekkel?
2013. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, a hengere neki nagyobb a karbija is szinte minden, de még is az enyém többet eszik.
2013. ápr. 28. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg könnyebb az ő motorja és a testsúlya. Ezért a nagyobb nyomaték miatt nem kell annyi gázt adni neki.
2013. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ő motorja kb 20kilóval több és a gyerek is magába 15-20 kilóval több a motorja pedig jóval gyengébb mint az enyém ezért neki kéne több erőkifejtés, nem nekem. Ezért nem értem, de ez teljesen mindegy csak valami ötleteket adjatok mivel tudnám csökkenteni a fogyasztást. És ne olyanokat hogy 20 al döcögjek. Jó persze ne cső gázon menjen végig de átlagos utazó tempó mellett eszik ilyen sokat.
2013. ápr. 28. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
És mi az utazótempó, ez mellett a végsebesség? Az se mindegy, hogy mennyire pörög a motor, tehát mekkora teljesítményt ad le (RPM).
2013. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kisebb főfúvóka
2013. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha jól be van állítva a karburátor( főfúvóka, súber, ezt a gyertyaképből tudod megnézni ) akkor sajnos nincs mit tenni, mert ha kisebb főfúvókát raksz bele, akkor szegény lesz a keverék, ami túl melegedéshez is vezethet( rosszabb esetben ragadás ) Szóval csak akkor bírod csökkenti a fogyasztás, ha most nagy benne a főfúvóka, és kisebbre cseréled.
2013. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utazó sebesség ilyen 55 körül végsebesség 80-85 között van szóval teljesen jó tempó fordulatszámot nem tudok mondani. Súberen próbáltam állítani az nem volt sikeres főfúvóka meg nem tudom mekkora van benne de lehet azzal is teszek egy próbát.
2013. ápr. 28. 22:35
 9/9 anonim válasza:
Szerintem te még nyugodt lehetsz azzal a fogyasztással, az enyém eszik 6-7 litert. 70-es henger, sportkipufogó
2013. ápr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!