Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki rádióbeszerelés?

Suzuki rádióbeszerelés?

Figyelt kérdés
2001-es Suzuki Swift-ről lenne szó. Elsősorban olyanok segítsége kéne, aki utólag szerelt be rádiót. A beszerelés, bekötés menne, de egy tippet kérnék, hogy a nyílást takaró műanyagot hogyan lehetne leszedni, mert én már küzdöttem vele, meg keresgéltem neten, de semmi. Szóval nagyon jól jönne egy kis segítség.

2013. ápr. 28. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hy!

Nem vagyok benne biztos de ha jól emlékszem ezeket pattintani kell egytől egyik,ha nem találsz kis gombszerű izéket amiket óvatosan ki kell feszegetni akkor az egész elemet tudod kivenni

2013. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Üdv.


A rádió 4 sarkán kellene lennie 1-1 lyuknak. Ha abba nyomsz 1-1 gyufaszálat akkor a "karmok" elengedik a foglalatot és kitudod húzni a rádiót.


Ha már nem a gyári rádió van benne, akkor több mint valószínű, hogy a rádió körül egy fém keret van, amiről fém "karmok" ágaznak szét, és úgy feszül bele a rádió körülötte lévő keretbe. Ezt csak úgy tudod orvosolni, ha 2 (széles) lapos fejű csavarhúzóval a rádiót a kereténél óvatosan kifeszíted (nálam ez a megoldás vált be).


A visszaszerelés ugyan ezen alapon történik. Új fejegység elő, rá a lemeztok, karmokat enyhén kifeszíted és betolod a rádiót a helyére. Ha a kocsiba még a gyári csatlakozó van, akkor szükséged lesz még egy ISO csatlakozóra is, ha csak az előző rádióhoz éppenséggel nem volt. Ugyanis a mostani fejegységek már ilyenekkel működnek.


Sikeres szerelést. :)

2013. ápr. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :-) De pontositanék. Lényegében a kocsiban nem volt még rádió :-D. Tehát a helyét egy műanyag lapka takarja, amit nem bírok leszedni. Na ezt próbáltam hátulról kibányászni, három fület találtam, lehajtottam, de valami még fogja. Aztán végül meguntam, mert az alkaromat már szétnyomta meg karcolta a müszerfal fém kerete.
2013. ápr. 29. 09:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Pedig azt kell kikapni. Már nem emlékszem hogy', de én is utólag tettem a szwiftembe rádiót...anyáztam is eleget. És olyan sosem lesz, mint a gyári.
2013. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is anyáztam amíg müszerfalban nyúlkálva próbáltam kibányászni. Nem emlékszel, hogy mi tartotta benn? Esetleg a két végén is van egy fü,l ami egy nagy mélyedésben van?
2013. ápr. 29. 12:05
 6/13 anonim ***** válasza:
A hátoldaláról próbálj meg belefényképezni, vagy tükörrel belenézni, hát ha meglátod mi tartja még. Ha más nem, akkor ess neki csavarhúzóval és feszítsd ki.
2013. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam fotózni de nem tudok, mert nagyon pici a hely és nem látni rendesen a dolgokat. Csavarhúzós megoldás volt, de feszült az összes keret jobbra-balra, aztán nem akartam eltörni, inkább hagytam. Azért próbálkozom itt, hátha valaki tud ötletet adni, aki utólag szerelt be.
2013. ápr. 29. 15:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyós üléshez feküdj be. Ha jól emlékszem két oldalt fogja egy-egy pöcök.Meg talán a hamutartóban van valami trükk.

Lehet csavar is van.

De holnap megnézem, ha kibírod addig.

2013. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kibírom, ezer hálám! :D Már befeküdtem, nézegettem, de nem láttam, hogy ott a mélyedésben lenne-e pöcök.
2013. ápr. 30. 00:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Jòl emlèkeztem.

Hamutartòt vedd ki mögötte kèt csavar. Akkor a fütèsàllitò pöckei is jöhetnek le. Aztàn a keret isfelhùzhatò.

Ha minden igaz akkor màr innen làtod a trükköt.

2013. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!