Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismerek (nem is egy) olyan...

Ismerek (nem is egy) olyan embert, aki csak azért nem vesz Mercedest meg hasonló jó autót, mert mit szólnak mások, pedig megtehetné. Mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés
Szerintük egy Merci, BMW, stb. nem gyönyörű, hanem gusztustalan, ormótlan, és nagyképű köcsögöknek meg cigányoknak való és inkább szürke Suzukival, Hyundai-al meg hasonló olcsó autóval járnak, nehogy valakinek szemet szúrjon, hogy jó verdája van. Inkább 3-4 milláért vesz egy új Suzukit, minthogy használtan vegyen egy 5-6 éves de normális autót. Aztán persze megszólja azt akinek jobb autója van, hogy mit képzel, honnan van rá pénze, meg különben is, se nem herceg meg filmsztár hogy megérdemelne ilyen autót. Az ilyen ember mondja hogy minek a klíma, mert lehúzza az ablakot és minden extra csak felesleges úri hóbort. Én a falra mászom az ilyen emberektől. Ha lenne 3-4 misim, leszakadna a pofám ha egy Suzukira vagy HYundai-ra kéne elköltenem, mikor használtba 100x jobb autók vannak ennyiért. De ugye az új autó varázsa fontosabb az ilyen embernek mint a jó autóé, mivel nem is tudja, milyen az igazán jó autó. SZomorú az ilyen gondolkodásmód szerintem.

2013. ápr. 26. 21:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%

Elöször is a japán autók minöségre sokkal jobban, mint a Mercedes vagy a BMW.


Másodszor fölösleges új autót venni, amit a régi megbiztható. (NEM 20 éves, hanem max. 10-12)


Nekem lenne lehetöségem Mercédesre, BMW-re, de mivel a megbízhatóság fontos számomra, ezért CSAK japánt veszek, pontosabban Mitsubishit, vagy Subarut.


Majdnem 30 éve használom ezeket - természetesen nem ugyanazt, azért néha kell cserélni -, még egyetlen esetben sem volt müszaki hibája egyiknek sem.

2013. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Lehet normálisan gondolkodik, megveszek egy suzukit vagy akármit újonan amire telik, nem egy magasabb kategóriás használt vacakot, vagy hitelbe verem magam egy újjal. Sokakban megvan ez a nagyzás aztán sírás a vége.


A véleményem racionálisan gondolkodnak.

2013. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Az a véleményem, hogy szánalmas az, aki a márkabuzeranciájához ideológiát gyárt, meg leszólja a másikat azért, mert ő másra költi a pénzét. Persze aki nem inge, ne vegye magára, de akinek inge, az öltözködjön, ne kérdezősködjön :)
2013. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem, amit te említesz, az nem az a kategória, aki megteheti. Az teheti meg, akinek van pénze akár újonnan venni vagy egy-két évesen és telik a fenntartására. A többi csak nagyzol, mint te is.
2013. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Talán mert neki nem autóból áll a jólét, én még kocsit sem vennék hiába pénzes lennék, nekem egy gyorsasági kéne semmi több

Amúgymeg ilyen autókat nem csak megvenni kell, hanem fenntartani is, a pénzesség tág fogalom, lehet van neki de ha presztizsből venne egy kocsit, fél év után a gatya lemenne róla.

20/F

2013. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Régen én is megtehettem volna hasonló luxust magamnak, de nem tettem mert sokan mondták hogy nem érdemes újat venni mert már akkor veszíthet az értékéből ha az ember elhajt vele a szalonból, meg egy valag ráfizetés ilyen papírokra, forgalomba helyezés, beüzemelés vagy mi, bonyolult.

Én akkor döntöttem úgy hogy jó akkor veszek egy 5-8 éves autót ami jó márkájú, mert az egyik hozzászóló is írta hogy jók a japán autók, igaz ne a papír suzukik de a luxus autók azok még ma is autók ha 20 éves akár, meg persze a német autók is nagyon jók főleg az opel, persze nem a mai papíropelekre gondolok hanem a régi 95 előtti astrákra, azok bírják. Én azzal kezdtem vezetni és bírta rendesen.

És a bmw is jó, persze nem a mai újak amik televannak elektronikával aztán még az égőcserét is szerelőre kell bízni mert letilt a rendszer. Igaz hogy tetszettek a bmw-k meg az audik, de végül egy opelt vettem 2007-ben vettem akkor volt 5 éves és az még most is autó, volt vele kis koccanásom, belém jöttek a parkolóban picit horpadt csak be az oldala, amit simán megcsinálta egyik haverom és csak egy kis festésjavítás kellett hozzá és a kutya sem jön rá a dologra. A másik autó egy régebbi suzuki volt a hátsó lámpája tört be tropán és körülötte is jobban behorpadt mint az én autóm.

Plusz az alvázas is kapta az ívet rendesen sajnos olyan utakon mentem, plusz 3 évig garázsban sem tudtam tartani, és azis sokat számított de nem volt akkora baja az aljának mert csak 2 helyen volt kicsit kirohadva amit egyszerű foltozással meglehetett oldani, pedig súlyosabb hibára számítottam és már néztem is hozzá új részeket, de ismerősöm pár bontott lemezből olyan 8-10 centiseket használt fel és bőven elég volt.

2013. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
lehet pont azért jutott oda anyagilag, mert így gondolkodik és mindenhol figyel a kiadásokra.
2013. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hatos, te tisztában vagy azzal, amit a Suzukiról írtál?

"Papír Suzuki". Mihez képest papír? Városba bőven elég, ha versenyezni akarsz vele, akkor meg ígyis-úgyis kell bukókeret. Szóval nem értem a problémádat. Azt végképp nem értem, hogy a Suzukit olvasván miért gondol mindenki egyből a '97-től Mo-n gyártott Swiftekre. Erre adjon má' valaki választ nekem!


A kérdésre válaszolva pedig az a véleményem, hogy az autó nem tükrözi a tulajdonosát! Nem kell felhívni magadra a figyelmet, ha pénzbőrű vagy! Ha meglátnak egy Cadillac Escaladeban, akkor mire gondolnak hirtelen? persze, hogy a pénzre. Viszont ha meglátnak egy Suzukit? Mennyivel kevesebb az esély arra, hogy bepróbálkoznak? És melyikért kevesebb a kár? A 200 000 Forintot érő Suzukiért, vagy a 15-20 milliós Escalade-ért?

2013. ápr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Mercedest csak az vegyen, akinek "mindene" azon a szinten van körülötte, mint amilyen szinten egy Mercedes van. (ház,munkahely,legális bevétel,otthoni berendezések,stb.)

Saját magát csapja be az aki nem így gondolkozik.

Nekem volt Mercedesem és nagyon sok gondom is vele azaz miatta. Sokan mondták,hogy ez igen,neked könnyű,biztos jól megy a sorod,lopta a pénzt azért van neki,stb. Reálisan kel felmérni és tudnia az embernek,hogy mi az ő saját maga szintje és ne akarjon többet mutatni mint ami ő a saját valójában. Mindig több legyen az ember, mint amit mutat ami látszik vagy gondolnak róla és Nem fordítva.

2013. ápr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

először is, ki nem sz...rja le ki milyen autóval járkál? téged ez miért idegesít? te pénzed? nem! akkor meg? mindenki olyat vesz amilyenre telek és/vagy akar.


másodszor, vannak akiknek az autó presztizs, és vannak akiknek csak egy darab vas/munkaeszköz. előbbinél felőlem nyugodtan menőzhet senkire se fogok irigykedni! az utóbbi esetben pedig vagy reálisan gondolkodik, vagy nincs más választása. máshova is lehet költeni a pénzt nem csak autóra ;)


harmadszor, az , hogy kinek mi a jó autó és mi az esztétikus egyénenként változó! vannak olyanok akiknek egy suzuki is éppen ugyan olyan jó és szép, mint másoknak egy BMW. ízlések és pofonok.


negyedszer, te magad is leírtad, hogy nem akar feltűnősködni. világos, nekem se hiányozna minden nap egy kéregető, hogy 'jajj magának milyen drága kocsija van, ne sajnáljon már 500ft-ot.'


abban viszont igazat adok, ha valaki valamilyen autót vesz, akkor ne a másikat kritizálja, meg fikázza, hamár egyszer meghozta a döntését, hogy ő másmilyen kocsira teszi a voksát.

2013. ápr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!