Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem állok meg a stop...

Ha nem állok meg a stop jelzésnél amikor az aszfaltra is fel van festve hanem a kereszteződés előtt állok meg mert figyelmen kívűl hagytam akkor mennyire büntethetnek meg? Vagy egyáltalán megbüntetnek ha nem állítot le a rendőr?

Figyelt kérdés
Állótolag azt a kereszteződést figyelik kamerával mert balra hajtani tilos ott de állitólag csak a balra kanyaródókat figyelik
2013. ápr. 30. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
4 keréknek meg kell állnia, szóval elötte nyomsz egy satuféket, hogy megálljon a 4 kerék, felengeded és nyugodtan mehetsz.
2013. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ezt a gyakorlatban mennyire veszik szigorúan a rendőrök, mert ha jól megfigyeled a forgalmat, szinte mindenki úgy viselkedik szinte minden stop táblánál, mintha csak elsőbbségadás kötelező tábla lenne.

Ergo gurulnak a kereszteződés felé. Ilyen kamerával nálunk 10 autósból 9-et tuti, hogy büntethetnének.

2013. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem állsz meg a stop táblánál azzal a KRESZ 28. § 2b pontját szeged meg, amely miatt a helyszínen 20.000 Ft egyébként 40.000 Ft pénzbírsággal vagy sújtható a 2012. évi II. törvény, illetve a 63/2012 Kormány rendelet alapján
2013. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az meg a másik dolog amúgy, hogy sok helyen hülye helyre teszik, megállsz, de semmi értelme mert nem látsz semmit csak a ház falat, aztán 3 méter még előre hogy láss...
2013. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Èn tàblàtól függetlenül ha kell megàllok, ha nem nem. Nem èrdekel hogy megbüntet-e ha a tàbla vonalàban nem àllok meg. Ha macisajt van, de nem lehet kilàtni akkor megàllok, ha stop van de biztonsàgosan ki lehet menni megàllàs nèlkül akkor megyek is tovàbb.


Szerintem amùgy nem büntetnek meg ha 1 mèterrel tovàbb àllsz meg, hiszen a leìràsod alapjàn a vonalnà semmi nem làtszik. Nagyon g.ci kötöszködös rendör kell legyen aki sokat kell büntessen aznap ha emiatt kapsz csekket.


Èn mindig az ilyenekbe futok bele. Józan paraszti èsszel pont senkit nem zavar amit szabàlytalanul csinàltam, de van belöle pènz... 6 alkalom

2013. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet az utcára rálátni rendesen villanyoszlop is van meg kerités is
2013. ápr. 30. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!