Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire törvényszerű az,...

Mennyire törvényszerű az, hogy egy 16-17 éves autó teljesen szét legyen rohadva alulról? Suzuki Swift?

Figyelt kérdés
Akárki akármit is mondd, én belebuktam a Suzuki vásárlásba. Igen, talán nem voltam teljesen körültekintő megvételkor. De első autó, nem feltétlen tudtam, milyen "apróságokra" kell figyelni. Mint utólag kiderült, a kereskedés az autót eladásra hozta csak eladható állapotba, egyébként alulról rohadt az egész. Nem baj, majd megcsináltatom, csak gyűjteni kell rá pénzt - gondoltam... Vásárlás után egy hónappal kirohadt a hátsó kerék. És ezt most komolyan. Irány a kasznis, küszöbcsere, több hét várakozás, egész fizetés odafizetése. Ezután jött a kipufogó, kezdett egyre hangosabb lenni. Az is rohad, nem kicsit. Már ezer helyen van hegesztve. Igen, egy kis odafigyeléssel egy tapasztaltabb ember talán nem jár így. Én nem voltam az. Viszont bosszant, hogy más Suzukija öregebb és az eredeti küszöbök vannak rajta. Mert ezt valami idióta kifújta púrhabbal évekkel ezelőtt.

2013. máj. 5. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a kocsi nem volt törve, és alváz védőzve is mindig megfelelően volt, akkor nincs benne törvényszerűség, hogy szét kell X idő után rohadnia. Az én Swiftem 15 éves, és a gyári küszöbök most adták meg magukat! Ezen kívül van még 1 lyuk az alvázon, amit be kell majd hegesztetnem, plusz a kipufogón is volt 1 pici luk. Ha minden féle képen időhöz akarjuk kötni, tizen pár év fölött már érdemes fokozottan odafigyelni a kocsi aljára!


Tipp: Keress valami jó maszekkarosszériást, azok olcsóbban helyre tudják neked hozni a kocsit.

2013. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16-17 év ad a lemeznek rendesen. Gondolj csak bele,télen sózzák az utakat, a sólé mondhatni korrozív és az átlag magyar télen nem hordja hetente alvázmosó-programos autómosóba a kocsiját, mert minek ...


Vannak autók amik kevésbé, vannak amik jobban rohadnak és típuson belül is elég nagy a szórás ( attól függ ki hogy használja, hogy gondozza ).

2013. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagy méreg, azt el kell ismerni...


Sajnos nem tudni a kocsi előéletét, de láttam már 17 éves szutyukit jó állapotban, mert a tulaj az elejétől fogva kente az alját és az üregeket..a kipuff az megadta magát, csere, aztán minden ok.

...látni fiatalabb évjáratot, amivel gazos helyen parkolnak, sose mossák le egy sózott út után, nincs semmilyen védelem a gyárin kívül...na az már majdnem kuka...a motorja széthajthatatlan, de a kaszni..annak annyi.

a púrhabos kifújást csinálhatja akár a gyár is(az a legjobb) de a tulaj is..csak vadi újnak kell lenni az autónak....

egy tíz éves autó üregfúvása habbal, már csak halottnak a puszi...

2013. máj. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, legközelebb jobban oda kell figyelni. Sokkal jobban... Ebben az autóban valószínűleg még gyertya se nagyon volt cserélve, mivel az is bele volt rohadva. Kerekedésből soha többet autót... Vagy csak nagyon átnézettet.
2013. máj. 6. 08:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 15 éves swiftem van, pont a múlt honapban kellett a küsszöb mellett kifoltozni az alvázat.Nem volt egy horrorr összeg ,12ezerért gyönyörűen kiheggesztve és lekezelve. Az én esetemben az volt a gond hogy a gyári emelőt használom ami nem túl egészséges a kösszöb számára. Egyébként a lengőkarokon van még felűleti rozsda, máshol sehol. A swiftnek a kipufogó rendszere sem éppen az erőssége, könnyen el lehet fogyasztani három év alatt a tizenpár ezres utángyártottat (főleg ha gázos a verda) . Nekem jobban bevált 40 es saválló csővezést csináltatni a katalizátortol a hátsó dobig. Kb 15ezer+dob.
2013. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért nem tudom, ki hogy tartja karban, de pár évente kipufogó csere, meg 15 évesen küszöbrohadások, én meg meglepődve olvasom, a garázsban meg áll a 23 éves Swiftem gyári küszöbbel a jobb oldalin hátul egy 1x1cm es kis rozsdafolton kivül semmi. Kipufogón sincs. 10 éve családban van és azóta sem volt cserélve, és jó. Ja lehet mert mindig lemosom egy sárosabb út után, van, hogy hetente. Aztmondom, heti 400-800 ft ot megér, sokan mondják minek azok nézzenek rá a Swiftemre. Van aki naponta költ ennyit dohányra, vagy alkoholra.. lehet választani melyik ér többet.
2018. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!