Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonhoz milyen olajat...

Simsonhoz milyen olajat vegyek a benzinhez?

Figyelt kérdés
olyan kellene ami azért nem olyan rossz minőségű, és nem tudom hogy mit jelent az hogy szintetikus meg fél szintetikus, és milyen fajtát? és ne is legyen túl drága, max 1300 egy liter
2013. máj. 6. 07:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nekem nincs különösebb bajom a benzinkutas keveréssel sem, mert azzal az olajjal is működik a motor jól, évek óta azzal használom, csak valamelyik nap hoztam egy kannában 40-es keveréket, és 1500-ért kértem, 1311FT-ig nyomta a benzint, a többit az olajra számította fel, ahhoz a kb. 2.5 liter benzinhez nem kell valami őrülten sok olaj, és 189 ft-ot sokallok pár ml olajé..., ezé inkább vennék valamit és én keverném, csak azt sem tudom hogy hogyan kell keverni...., valaki leírná, de ne azt hogy 40 liter benzinhez 1 liter kell, hanem hogy 1 literhez mennyi kell? 2-3-4-5 literhez mennyi olaj kell? úgy is max 5 litert tankolok egyszerre
2013. máj. 6. 07:36
 2/11 anonim ***** válasza:

Szintetikus olaj nem kormol annyira, meg ugy altalaban jobb, mint az asvanyi.

Szerinten 1:40 (olaj:benzin)aranyban kell keverni a benzinhez. Ha ez alapjan egy egyszeru aranyparral nem tudod kiszamolni mennyi olaj kell neked, akkor a motorozast is hanyagold, mert nagyon buta lehetsz...

2013. máj. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Akkor írom a lehető legegyszerűbben. Ha 1/40-es keveréket akarsz, akkor keverj 4 liter benzinhez 1dl olajat.
2013. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
40-es keveréket kell keverni, de még sohasem kevertem, és 14 éves vagyok, annyira ne b@sszatok már le ha valamit nem tudok..., jó 4 literhez kell 1 dl olaj, akkor 1 liter benzinhez kell 25ml olaj? és mi a pö.csömmel mérjem ki szerintetek azt a pi.csányi olajat?
2013. máj. 6. 11:22
 5/11 A kérdező kommentje:
és nem tudnátok ajánlani valami konkrét tipusú olajat? vagy csak menjek be az autós boltba, és mondjam hogy szintetikus 2T olajat 1500FT ig?
2013. máj. 6. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Látod, nem is olyan nehéz ezt kiszámolni:)

A kimérésre meg van egy nagyszerű eszköz: mérőhengernek hívják. Ha nem találsz elég kicsi léptékűt háztartási vagy műanyagáru boltban, akkor menj el egy patikába és kérj gyógyszeradagoló kanalat, vagy mondd meg a patikusnak hogy mire kell, és kérd meg adjon egy alkalmas eszközt. Azon van ilyen kis léptékű beosztás.

De még egyszerőbb, ha veszel egy 5 l-es benzineskannát, abba tankolsz 4 l benztint, majd hozzáöntöd az 1 deci olajat és összerázod. 1 decit már akármilyen háztartási mérőpohárral ki lehet mérni.

2013. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A boltos részét jól írtad, ha bemész és ezt mondod, akkor fognak tudni ajánlani neked több márkát is.
2013. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :D majd valahonnan szerzek ilyen kis mérőt
2013. máj. 6. 11:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Vegéyl Favorit olajat szerintem jó a minősége is és árba is jó.

Arra rávan irva illetve feltüntetve a jelölések. 100ml,200ml,300ml.......................

És szemértéked gonodlom van tehát 50ml-t is látsz vele.

2013. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy fontos!! 2T-s olajat ne vegyél bele!!!!!!!!!


Tönkre teszi a motort! más olaj jó.

2013. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!