Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonhoz lenne pár kérdésem (? )

Simsonhoz lenne pár kérdésem (? )

Figyelt kérdés

tehát nem akarja venni a fordulatot, nem akar menni, nem akar alapjárat lenni, levettem a légszűrőt, kitisztítottam, vagyis csak kifújkáltam kompresszorral, és még nem raktam vissza, és beindítottam légszűrő nélkül, és tökéletesen megy légszűrő nélkül, van alapjárat, veszi a fordulatot, és megy is, légszűrővel miért nem akar menni? ennyire nem kap levegőt a szűrőtől? eddig tökéletes volt pár napja csinálja ezt!


a második kérdés, hogy mikor levettem a szűrőt, és alapjáraton pöfögött akkor ráhúztam a max gázt, és kiköpte a benzint a karburátoból ahol a levegőt szívja, tehát mikor ráhúzom a gázt jön egy adag benzin belőle, odatartottam az ujjamat, meghúztam 2-3 -szor a gázt és tiszta benzin volt a kezem mit lehet ezzel csinálni? ettől ugorhatott ekkorát a fogyasztásom? hogy itt is jön belőle a benzin? mert valamelyik nap kb 40 km alatt elment 2 liter benzin


2013. máj. 8. 15:19
 1/7 A kérdező kommentje:

és hiába fújkáltam ki a szűrőt, ugyanúgy sz@r, mit csináljak vele?ha tekerek ki a levegő csavaron a karburátoron akkor meg már nem lesz jó a sűrítési arány, és össze vissza elkezd pörögni...


mit lehet akkor most ezzel csinálni?

2013. máj. 8. 15:21
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is vegyél hozzá új légszűrőt.



A 2T motoroknál pedig természetes dolog hogy ha nincs semmi fojtás a szívóoldalon (tehát olyan légszűrő amilyenhez tervezték) akkor amikor megindul a dugattyú lefelé visszanyom némi keveréket.

Ha légszűrő rajta van akkor ez nem jut messzire, és a következő ütemnél vissza is szívja az egészet.

2013. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nem mindig szívja vissza a benzint, mert tiszta benzin szokott lenni a légszűrő, és a légszűrő háza is benzines szokott lenni
2013. máj. 8. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor más gond is van.

Dugattyú környékén minden rendben van? A palástjának kellene időben elzárnia leömlőt.

2013. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát kb 1 éve lett bele rakva új dugattyú, és gyűrűk, amúgy a henger kicsit kopott már, de még nem vészes, szerintem a légszűrőt kellene kimosni, mert nagyon sokat megyek vele földes úton, csak a légszűrő benne van egy ilyen tok szerűségben, amit nem bírtam kinyitni hogy kiszedjem belőle a légszűrőt...
2013. máj. 9. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen légszűrő van benne?

[link]


Ha igen akkor ezt kiégetni szokták úgy tudom. De ha beáztatod etanolba(E85) pár napra az is sokat segíthet.

Vagy csere.

2013. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja és az ilyen szűrőt olajozni kell megfelelő légszűrő olajjal!

Különben az por átmegy rajta és jelentősen lecsökkenti a henger élettartamát.

2013. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!