Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Többet eszik egy autó ami...

Többet eszik egy autó ami AUTOMATA váltós?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában azonos vezetési stílus mellett többet. Autó méretétől, váltótól és használat módjától függően +1-től 3 liter ig.
2013. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Többet, de hozzá kell tenni, hogy nagy az előrelépés ezen a téren, egyre kevesebb a fogyasztás különbség. Szerintem pár éven belül el is tűnhet akár.
2013. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem pár éven belül el is tűnhet akár."

Amíg sima hidromechanikus konvertert használunk, addig nagyobb veszteség lesz a hajtáson, mint a hagyományos kuplungos megoldásnál, így ebben az esetben nem fog eltűnni soha a különbség.

A DSG-váltóknál nincs konverter, ott előfordulhat, akár jobb fogyasztás is.


Kamionoknál sima kuplungszerkezet van az automataváltóknál, ott nem ritka, hogy az automata kevesebbet eszik, mint a kézi váltós társai.

2013. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

attól függ


a régieknél általános igaz, hogy többet eszik


az újaknál sokkal kevesebbet


pl. a mi autónkhoz manuális váltót csak 6 sebességgel lehet kérni, míg automatában 8 sebességes van, így normál használat mellett 5,5-t eszik, míg manuálissal lenne 6

2013. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én autóm most lett 20éves,automata,városban gíári érték szerint fél literrel eszik kevesebbet manuális társánál,pályán 0.8 literrel többet.

És ez a valóságban is megállja a helyét.

2013. máj. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!