Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy egy autót...

Az igaz, hogy egy autót néha-néha meg kell jól járatni?

Figyelt kérdés

Szoktam olyat hallani hogy néha jó ki kell "porolni", "égetni" hogy a lerakódások elmenjenek.

Van ennek valami valóság alapja ?


2013. máj. 9. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Leginkább a turbós autók nem szeretik azt ha kis fordulaton használják huzamosabb ideig. Azoknál szokták ezt a módszert ajánlani.
2013. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
van hogy bekormosodik a kipufogó a rossz benzintől, a kipufogóba ha belenyulsz és 4 ütemű az autó, akkor tizstának kell lennie, ha végig húzod rajta az ujjadat és kormos lesz az ujjad, akkor kell kiégetni, üzemi hőmérsékleten kikell húztani, menni kell vele hosszan 120-130-al, csak mindenhol mérnek a rendőrök, és nem igazán lehet huzamosabb ideig ilyen tempóval menni, de legalábbis nekem ez vált be kiégetési módzsernek...
2013. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell menni 120-130-al. A fordulatszám a lényeg nem a sebesség. Mész 90-nel huzamosabb ideig, csak nem a megszokott sebességi fokozatban, hanem lentebb kapcsolsz, és magas fordulatszámon tartod a 90 km/h-t.
2013. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az autó használati utasításában is benne van, hogy sok városi és alacsony fordulatú használat után ajánlott hosszú távon 3000 f/perc felett járatni az autót, pl. autópályán. Mivel ritkán járok autópályán, így azt szoktam csinálni, hogy időnként nem használom az 5. fokozatot, és gyorsításoknál is jobban kiforgatom a motort.
2013. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát nekem 90-nél pörög a motor 3000-el akkor 4ben megyek vele pár km akkot kiég!
2013. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!