Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszakérhetem a vételárat?

Visszakérhetem a vételárat?

Figyelt kérdés
édesapám vásárolt egy autót,sajnos meggondolatlanul kifizette,majd ezután vitte szerelőhöz.az autó csomó rejtett hibával randelkezik.ezenkivül a motorszám sem stimmel.mi a teendő?

2013. máj. 10. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel az autó azonosító adatai nincsenek rendben, így az adásvétel semmis, ennek megfelelően a vételár visszajár. Kérdés, hogy vissza tudod-e valójában szerezni.
2013. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nosco ***** válasza:
Legrosszabb esetben rendőrségi feljelentés. De úgy tudom, csak a vételtől számított x hónap áll a rendelkezésre. Ha léptek minél előbb kell.
2013. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha ilyen jellegű eltérések vannak, akkor az csalás, és vagy megbeszélitek az eladóval hogy sztornó vagy szépen elmentek a rendőrségre.
2013. máj. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pinkpancser ***** válasza:

Ha tényleg úgy vette meg, ahogy azt kell, akkor irány a rendőrség!

Viszont van egy olyan érzésem, hogy nem ennyire egyszerű, mivel ha nem OK a motorszám, akkor nem is volt eredetiségvizsgálat, és csak okosba lett megoldva az eladás.

2013. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Honnan vette, kéztől, vagy kereskedésből? És mi az, hogy nem stimmel a motorszám? Más szám van a forgalmiban és más a motoron? Vagy motorcserés volt az autó és motorszám helyett már csak motorkód van a forgalmiba írva?
2013. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!