Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tolatva parkolásnál mihez...

Tolatva parkolásnál mihez viszonyítsak, mikor kell alászedni a kormányt? (Merőleges parkolásnál)

Figyelt kérdés
Most csinálom a jogsimat, de ennél mindig bajban vagyok, hogy mikor szedjem alá, hogy pontosan érkezzek a parkoló hely közepére.
2009. szept. 30. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt elég nehéz elmagyarázni, talán nem is lehet. Nem kéne viszonyítási pontot keresned, mert megszokod, hogy hol van az a két bója, (ha rutinon vagy) forgalomban mindig más és más lesz az a hely ahova be kell rakni a vasat.

Ha beakarsz tolatni két parkoló autó közé, akkor megállsz az út szélén, ne túl közel a másik két autóhoz, mert akkor soha nem fog sikerülni, úgy hogy az autód hátulja előrébb legyen mint a szabad helyszéle, és amikor elkezdesz tolatni, az autód jobb hátuljával minél közelebb kell kerülnöd a másik autó sarkához,(koccolni nem ér :D ), utána alászeded és figyeled hogy mennyit kell korrigálnod, amikor fordulsz be a helyre és az autód jobb hátsó sarka és a már parkoló kocsi sarka között van 10-20 centi akkor már alászedheted mire elfordul az eleje már jó is vagy.De nem gond ha nem középre érkezel, vizsgán is lehet javítani!

Mondtam hogy nem lehet elmagyarázni :D

2009. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem kérdezed meg az oktatódat?
2009. szept. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is viszonyítási pont alapján csináltam a tolatva parkolást. (vizsgán is azt húztam:)) Nem baj ha még az elején így csinálod, később majd menni fog simán anélkül is. A legjobb ha az adott pályán megfigyelsz viszonyítási pontokat, hogy mikor kell visszaszedni a kormányt. Nálam ez akkor volt amikor a jobb visszapillantóban megláttam mind a 3 bólyát ami kijelöli a parkoló helyet.
2009. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tolatni elég egyszerű: a hátsó kerék nem megy oldalra semmiféle kormányzástól, tehát: eltolatsz +-10-20 cm-re a hátsó kerékkel addig a vonalig, amin állnia kell (nyilván ezen vonalon, csak beljebb helyezkedik el az a pont, ahol állni fog, ha befejezted a manővert) majd beparkolva (célszerűen ezt a vonalat nem merőlegesen közelíted, hanem kicsit ferdén gurulsz rá). Amikor ott van, akkor szeded alá. Talán egy körző elképzelésével érthetőbb: amikor odaér a kerék a vonalra: mintha leszúrnád a körzőtűt. A kocsi elejét a körző grafitja szimbolizálja. Elsőkerekes autónál, alászedett kormánnyal tolatva a hátsó kerék jóformán helyben áll, tehát az elejét alászedve merőlegesre befordítod, egyenesbe teszed és betolatsz egyenesen.

Tehát:

1. autó merőleges a helyre, áll

2. elkezdesz tolatni, kicsit eltekered a kormányt, hogy már ferdén haladjon az autó fara a hely felé, de ha már 'ferde' (kb. 20-45 fok), akkor egyenesbe szeded

3. haladsz egyenesen, míg a hátsó kerék a bója vonalán túlmegy a kívánt mértékben (ott akár meg is állhatsz egy pillanatra, ha ez nem okoz buktát)

4. alászeded a kormányt, elkezdesz tolatni, míg az autó beáll a kívánt merőlegesbe (ott akár meg is...)

5. kormány egyenesbe és betolatsz a bóják közé.

2009. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. nem beáll, csak befordul, a hátsó kerekek jóformán helyben maradnak közben ;)
2009. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!