Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a3 versus bmw 320d?...

Audi a3 versus bmw 320d? Melyiket vegyem városi használatra?

Figyelt kérdés

Köszönöm, nem kérek harmadik lehetőséget ! :)


[link]



[link]



150 le-s dízel, hátsó kerék, 2004-es a 131 le-s dízel összkerék ellen, 2003!!


A hely nem lényeg, semmi nem lényeg, csak az, hogy megbízható legyen!

Napi 20 km-t megyek, főleg városban, 50-es tempóval...


Melyiket vennétek a helyemben és miért?


Köszi!


2013. máj. 12. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha már Audi, vagy BMW, én biztos, hogy olyat vennék, ami legalább kinéz valahogy. De mindkettő tök semmitmondó, nincs napfénytető, manuális váltó, se sötétített ablak, a BMW lemezfelnis idétlen dísztárcsával, az Audi pedig bár alufelnis, de nem néz ki jól. Ráadásul napi 20 km, 50-es tempóhoz és legyen megbízható, hát akkor se az Audi, se a BMW nem a te autód. Ha ennyire nem számít, hogy egy autó olyan sehogyan, full átlagosan néz ki, akkor baromira felesleges venned ilyet, nézz Toyota Avensis-t, SAAB-ot, Honda Accord-ot meg ilyesmit. De ezek nekem biztos h nem kellenének, mert semmivel se többek se belső, se megjelenésre, mint akármilyen "alantosabb" márkájú autó. Napi 20 km-re pedig inkább benzinest vennék, a dízelnek hülye traktorhangja van, ami csak tovább rontja az ilyen autókat. De ha az ember BMW-t, vagy Audit vesz, többségében azért teszi, hogy legyen egy jól kinéző, vagány, fiatalos megjelenésű jó autója. De ez a kettő egyiknek sem felel meg. Egyébként a kérdésedre válaszolva Audit vennék a két márka közül, de semmiképp sem ezt, hanem ami jól néz ki és felszerelt!
2013. máj. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

20 éves diák vagyok, szívesebben vennék felsőbb kategóriát, hidd el, de ennyi keretem van rá!

Nekem mindkét autó átlagon felüli és jó érzéssel ülök bele és szálok ki belőlük!

Nem a vezetési élményért veszek ilyet, hanem a megbízhatóságért és szeretnem a jó megjelenést és a korombeliek felfigyelnek egy ilyen autóra, márcsak a márka miatt is!

Agyonhajtva, használva nincsen, festés majdnem hogy hibátlan, az ereje bőven elég a városba!

Kényelmes is, szóval tényleg csak az érdekel, hogy megbízható legyen!

Értsd ez alatt, hogy ne álljon le havonta és ne kelljen alkatrèszekre ugyan ennyi költenem!

Megveszem, a kopottabb dolgokat kicserélem és legalább 2 évig felejtsen el!

2013. máj. 13. 00:23
 3/13 anonim ***** válasza:

Azzal van gond a legkevésbé, hogy ennyi a kereted. 20 évesen másfél millió autóra egy gyönyörű szép összeg.


A gond inkább ott kezdődik, hogy miért pont BMW, vagy Audi. Meg ha az számít, hogy felfigyeljenek rá, akkor miért két ennyire full átlagosan kinéző autót nézel?


Ha nem prémiummárkát akarnál, akkor sokkal jobb, felszereltebb, újabb, komolyabb autót kapnál. Például az általam imént felsorolt Toyota, Honda, stb. Ennyiért van sokkal jobb vétel is. A szervizköltségek amúgy is iszonyat drágák ezeknél az autóknál, azt remélem tudod. Nézz még körül, szánj rá sok időt, ha azután is ezek felé húzz a szíved, akkor pedig sok sikert a vásárláshoz!

2013. máj. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez az Audi szerintem elég hülyén néz ki. Akkor már inkább a BMW. De jobban körülnézhetnél, ekkora összegért kapsz sokkal szebb autókat is.
2013. máj. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
az e46 minden csak nem full unalmas kinézetű. nagyon jól sikerült, klasszikus formavilág kívül belül. A linkelt A3-al ellentétben ami viszont az Audi valaha sikerült legcsúnyább és legsnasszabb dizájnja. BMW kell neked egyértelműen.
2013. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"20 éves diák"


Akkor fogad megy egy idősebb tanácsát.


fiatalabb 1.6 benzines focus vagy astra de mégis inkább a 1.3 Suzukival járnál jól.

2013. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én a BMW-t venném, ha jó állapotú. Nekem egy kicsit olcsónak tűnik faceliftes 20d-hez képest, jól nézesd át egy BMW-re szakosodott szervízzel, mielőtt megvennéd.

Az 1.9-es VW konszern dízelek úgy tudom elég megbízhatóak, tuningolni is jól lehet őket, viszont a PD elemek egy idő után feladják a harcot, és méreg drágák.

2013. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha szerviz költséget nézzük még mindig a BMW a drágább,ha a megbízhatóságot az Audi a jobb. A PD elem mizéria azért van,mert sok ember sz*rik bele mit tankol,utána meg csodálkozik hogy szétment az elem...Tuning szempontjából is a VW-Audi konszern a nyerő. A négykerék hajtás miatt biztonságosabb és kezelhetőbb az Audi ,téli illetve nyálkás útviszonyoknál meg nem fogod érteni miért nem akar menni sehova senki,mikor neked teljesen normálisan indul a kocsi a lámpáktól...
2013. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de az összkerékhajtás az év maradék 350 napján, mikor nincs hó, vagy el van takarítva, csak felesleges tömeg és hajtási ellenállás. Én a negyedik telemen vagyok túl hátsó hajtással (szintén BMW), és még egyszer sem volt vele gondom.

Nekem nem volt még PD TDI-m, de egy ismerősöm most költött rá közel egy misit a vezérlésre és PD elemekre. Mondjuk azt nem kérdeztem tőle, hogy mit tankol. Persze lehet, hogy ez nem tipikus hiba, nem forgok sokat VW-s körökben. BMW-nek vannak félresikerült dízelei, de úgy tudom a 20d a jobbak közül való. Tuningra mondjuk biztos, hogy az Audi motorja a jobb. Ahogy hallom, szörnyetegeket tudnak építeni ezekből az 1.9-ekből.

2013. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Már nem azért de a 3-as BMW-nek az A4 a konkurencia.

Az A3-nak meg az 1.

2013. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!